Зеленський підписав закон про пільгове розмитнення “євроблях“

Президент Володимир Зеленський підписав два закони, які передбачають введення пільгового періоду розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації. Про це поінформувала прес-служба Офісу президента.

Зеленський підписав закон про пільгове розмитнення “євроблях“ - today.ua

Закони вступають в силу з наступного дня після опублікування і почнуть діяти через один місяць, тобто в червні 2021 року.

Пільговий період розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації розрахований на 180 днів (для учасників АТО/ООС - 270 днів). На пільгових умовах можна буде розмитнити тільки машини, які ввезли в Україну до 31 грудня 2020 року.

Вартість розмитнення буде залежати від року випуску автомобіля і типу двигуна. В середньому - близько 1 000 євро. Доведеться також заплатити "добровільний внесок" в розмірі 8 500 гривень.

Так, наприклад, розмитнення Volkswagen Golf 1999 року випуску з двигуном 1,9 TDI коштуватиме 1 095 євро. Плюс 8 500 гривень "добровільного внеску".

Якщо хтось не захоче за такою схемою легалізувати свою машину, то тоді він зможе вивезти її з України. На митниці потрібно буде заплатити штраф у розмірі 8 500 гривень.

Раніше повідомлялося, що в Україну незаконно ввезли близько 130 тисяч б/в автомобілів з Європи і США.