Суд пояснив, коли поліцейські не мають права штрафувати водіїв

Автор: Максимов Віталій

Водія не можна притягувати до адміністративної відповідальності, якщо патрульні поліцейські зупинили його безпідставно. Такого рішення у справі №750/13874/23 дійшов Чернігівський апеляційний суд.

Суд пояснив, коли поліцейські не мають права штрафувати водіїв - today.ua

У вересні 2023 року в Чернігові патрульні поліцейські зупинили автомобіль "РАФ 22038" та склали щодо його водія адміністративний протокол за ч. 5 ст. 126 КУпАП. Причина цього - водій повторно протягом року керував ТЗ без водійського посвідчення відповідної категорії. Відповідно до рішення суду першої інстанції, штраф склав 40 800 гривень з позбавленням водійського посвідчення на 5 років.

Автомобіліст із таким рішенням суду не погодився та подав апеляційну скаргу. Він вказував на те, що у його діях нібито немає складу цього адміністративного правопорушення.

Чернігівський апеляційний суд, вивчивши матеріали справи, апеляційну скаргу водія задовольнив. Виявляється, суд першої інстанції всебічно та повно не досліджував усіх обставин справи. У матеріалах справи немає належних та допустимих, тобто зібраних з дотриманням вимог Закону доказів порушення водієм ПДР, які були б законною підставою для його зупинення.

Популярні зараз

В Україні змінять процедуру оформлення пенсій та соціальних виплат

Названо умову, за якої Байден дозволить бити зброєю США по Росії

Пенсіонери можуть оформити пільгу від 50% до 100% на комунальні послуги

Європейська країна масово виселятиме українських біженців з житла з 1 вересня

Відповідно до ст. 35 Закону України "Про Національну поліцію", є 10 причин, з яких правоохоронці мають право зупинити автомобіль. Наприклад, якщо водій порушив ПДР, якщо є очевидні ознаки технічної несправності автомобіля, якщо ТЗ перебуває у розшуку тощо.

Суд пояснив, коли поліцейські не мають права штрафувати водіїв

При цьому у Постанові Верховного суду від 15 березня 2019 року у справі № 686/11314/17 йдеться про те, що оскільки поліцейським не задокументовано і не доведено належними і допустимими доказами факту порушення водієм ПДР, то вимоги інспектора до водія про пред'явлення документа про управління неправомірні, а правоохоронці можуть зупиняти автомобіль, лише якщо є факт правопорушення.

У випадку водія автомобіля "РАФ 22038" у поліцейських не було законних підстав для його зупинки. Поліція у суді не змогла надати відповідних доказів. Тому Чернігівський апеляційний суд скасував рішення суду першої інстанції.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Як докази в суді поліція зазвичай надає відео з нагрудних камер патрульних поліцейських. Але такий доказ можуть не прийняти, якщо є сліди втручання у відео, тобто, якщо, наприклад, видалили частину відео.

Нагадаємо, раніше Галицький районний суд Львова пояснив, коли автомобіль не можна евакуювати на штрафмайданчик.