Якщо водій з'являється на місці правопорушення у момент завантаження автомобіля на евакуатор, щоб відвезти його на штрафмайданчик за неправильне паркування, і готовий швидко усунути правопорушення, його не можна штрафувати і забирати машину. Такого рішення у справі № 461/7753/23 дійшов Галицький районний суд Львова.
У серпні 2023 року у Львові інспектор із паркування склав постанову про притягнення до адміністративної відповідальності водія електромобіля Tesla Model S за ч. 3 ст. 122 КУпАП. Автомобіль перебував на пішохідному переході. Потім інший інспектор із паркування склав акт огляду та тимчасового затримання автомобіля.
На місце події прибув евакуатор. Під час завантаження Tesla Model S на евакуатор з'явився водій. Він попросив не забирати його електромобіль на штрафмайданчик, а усунути несправність на місці. Тобто він пообіцяв одразу поїхати і більше не порушувати правил паркування. Проте його прохання не задовольнили. Машину відвезли на штрафмайданчик.
Внаслідок цього власнику електромобіля Tesla довелося заплатити близько 3 000 гривень. У цю суму увійшов штраф та послуги з евакуації та зберігання автомобіля.
Автомобіліст подав позовну заяву до суду. Він вважав, що йому незаконно відмовили у припиненні евакуації автомобіля. Галицький районний суд Львова його позов задовольнив. З Департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури Львівської міської ради на користь водія стягнули загалом близько 8700 гривень.
Суд звернув увагу на те, що відповідно до пункту 9 Порядку тимчасового затримання працівниками уповноважених підрозділів Нацполіції транспортних засобів та їх зберігання, якщо водій з'являється на місці правопорушення у момент виконання робіт з завантаження ТЗ, то уповноважена особа не проводить тимчасове затримання ТЗ, а оформляє протокол про адміністративне правопорушення. Правопорушення має бути швидко усунено.
Нагадаємо, навесні 2023 року у Верховній Раді зареєстрували законопроект №9092, який пропонував заборонити під час воєнного стану евакуацію автомобілів інспекторами з паркування. Однак профільний парламентський Комітет з питань правоохоронної діяльності дав висновок щодо відхилення цього проекту закону.
Раніше стало відомо, що в Україні дозволили самостійно готуватися до теоретичного іспиту на отримання посвідчення водія. У цьому випадку навчання в автошколі не є обов'язковим, а за бажанням.