Кандидати у водії тепер можуть самостійно готуватися до теоретичного іспиту

Автор: Максимов Віталій

З 22 листопада 2023 року українці можуть складати теоретичний іспит на отримання посвідчення водія без навчання в автошколі, підготувавшись до нього самостійно. Про це повідомила прес-служба Головного сервісного центру МВС України.

Кандидати у водії тепер можуть самостійно готуватися до теоретичного іспиту - today.ua

Очікувалося, що самостійно готуватись до теоретичного іспиту у сервісному центрі МВС майбутні водії зможуть з кінця жовтня 2023 року. Але тільки тепер, у другій половині листопада, у них виникла така можливість. Якщо є бажання, то готуватися до теоретичного іспиту можна і в автошколі, як раніше. Кому як зручніше. Якщо до теоретичного іспиту готувався самостійно, то про це потрібно обов'язково повідомити адміністратору.

Теоретичний іспит на отримання водійського посвідчення можна скласти в будь-якому територіальному серійному центрі МВС або в Центрах надання адміністративних послуг. Але ці центри мають бути оснащені засобами фото-, відео- та аудіофіксації процесу складання іспиту.

Як проходить теоретичний іспит на отримання посвідчення водія? Адміністратору сервісного центру МВС потрібно пред'явити паспорт громадянина України з відміткою про місце реєстрації або ID-картку або паспорт громадянина України для виїзду за кордон (разом із довідкою про місце проживання), а також медичну довідку, ідентифікаційний номер, а якщо планується отримання права на керування транспортними засобами іншої категорії, то потрібно взяти з собою вже наявне посвідчення водія.

Популярні зараз

У Нафтогазі зробили заяву з приводу масштабної аварії на газопроводі: що буде з постачанням газу

Українці зможуть повернути частину грошей, витрачених на оплату комунальних послуг

Україна збила бомбардувальник Ту-22М3 за допомогою унікальної української розробки

Київстар, Vodafone та lifecell подбали про дешеві тарифи для своїх абонентів: який обсяг послуг можна за ними отримати

Кандидати у водії тепер можуть самостійно готуватися до теоретичного іспиту

Кандидат у водії має 20 хвилин, щоб відповісти на 20 питань. Можна без наслідків помилитися у відповідях на 2 питання. Якщо помилок більше, то іспит доведеться перескласти. Дається необмежена кількість спроб складання теоретичного іспиту. Але проміжок між ними 10 днів. Вартість складання теоретичного іспиту складає 13 гривень.

Тільки після того, як кандидат у водії успішно склав теоретичний іспит, він може розпочати практичні заняття в автошколі. Не раніше.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, у класах для теоретичного іспиту тепер встановлено по чотири камери відеофіксації. Вони охоплюють усе приміщення. Так званих "мертвих" зон більше немає. Обладнання для відео та аудіофіксації також має бути встановлене у всіх автомобілях для практичного іспиту. У 2024 році до класів для теоретичного іспиту планують пускати лише після автоматичної ідентифікації обличчя кандидата у водії.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що викрили патрульних поліцейських, котрі систематично вимагали гроші у водіїв.