Today.ua

Стали відомі правки до законопроекту про мобілізацію щодо заборони керувати автомобілями

В Україні ухилянтів від мобілізації планують усувати від керування автомобілями. Це передбачає законопроект №10449, зареєстрований у Верховній Раді. До цього проекту закону зробили понад 4000 поправок.

Згідно із законопроектом №10449, усі чоловіки віком від 18 до 60 років повинні будуть протягом двох місяців з дня його опублікування у ЗМІ з'явитися до центру комплектування та соціальної підтримки для уточнення облікових даних. Щодо осіб, які у встановлені законом терміни не з'являться до ТЦК, вживатимуть певних заходів. Такі особи, наприклад, не зможуть керувати автомобілем. Вони не зможуть користуватись послугами територіальних сервісних центрів МВС. Дані ухилянтів будуть вносити до різних реєстрів.

Якщо громадянин своєчасно не з'явиться до ТЦК, то цей орган подає позовну заяву до суду не пізніше 15 днів із моменту виникнення підстав. Суд розглядає позовну заяву 30 днів із моменту відкриття провадження. Відповідач має бути законним способом поінформований про судове провадження. Це планують робити за допомогою Електронного кабінету призовника, військовозобов'язаного, резервіста або рекомендованого листа з повідомленням про вручення.

За порушення правил мобілізації пропонується тимчасово обмежувати громадян у виїзді з України та тимчасово позбавляти права керувати транспортними засобами. Але не можна забороняти керувати ТЗ, якщо встановлення такого обмеження позбавляє особу основного законного джерела коштів для існування, а також якщо особа використовує ТЗ у зв'язку з інвалідністю або перебуванням на його утриманні особи з інвалідністю І, ІІ групи або дитини з інвалідністю.

Усі обмеження знімуть після того, як громадянин виконає законодавство щодо мобілізації. Для цього ТЦК має подати відповідну заяву до виконавчої служби.

Законопроект №10449 зараз перебуває на доопрацюванні у комітеті Верховної Ради з питань національної безпеки. Він аналізує поправки, подані народними депутатами.

Нагадаємо, законопроект №10449 зареєстрували в українському парламенті 30 січня 2024 року. 7 лютого народні депутати його ухвалили у першому читанні. У другому читанні його можуть розглянути вже наприкінці лютого, а найімовірніше, у березні. Тоді стане відомо, які поправки ухвалять.

Раніше повідомлялося, що в Україні дані водіїв, які порушують правил дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, встановлюватимуться новими методами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ