Стало відомо, скільки насправді коштує розмитнення “євроблях“

В Україні з 15 червня 2021 року діє пільговий період розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації. Чиновники запевняли, що в цей період "євробляху" можна буде розмитнити всього за "тисячу євро". Але виявляється, легалізація машин за спрощеною схемою обходиться значно дорожче...

Стало відомо, скільки насправді коштує розмитнення “євроблях“  - today.ua

Скільки конкретно - про це розповів власник автомобіля Toyota Avensis 2005 року випуску з 1,8 л бензиновим двигуном і з автоматичною коробкою передач, який він купив в Литві за 3 тисячі євро.

Митні платежі, в тому числі так званий "добровільний внесок", склали 950 євро. Ще 250 євро довелося заплатити за послуги митного брокера.

Крім того, 100 євро було заплачено за сертифікацію і 200 євро за зняття з обліку в Литві і купчу.

Також потрібно буде заплатити 100 євро за постановку на облік в Україні. Таким чином, легалізація цього автомобіля обійшлася його власнику приблизно в 1 600 євро. Це значно більше, ніж обіцяна "тисяча євро".

Раніше голова парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев закликав українців не купувати автомобілі на іноземній реєстрації, ввезені в Україну після 31 грудня 2020 року.