Стало відомо, скільки заощаджуватимуть власники авто з ГБО після підвищення акцизів

Автор: Максимов Віталій

Якщо народні депутати Верховної Ради у другому читанні ухвалять без кардинальних правок законопроєкт №11256-2, який передбачає збільшення в Україні акцизів на паливо, то власники автомобілів із ГБО заощаджуватимуть на автогазі 20 грн за один літр порівняно з водіями на бензинових машинах. Таке заяву зробив директор консалтингової компанії "А-95" Сергій Куюн.

Стало відомо, скільки заощаджуватимуть власники авто з ГБО після підвищення акцизів - today.ua

За його словами, зараз в Україні ціна автогазу складає 48% від ціни бензину. Після того, як 1 липня розпочнеться перший етап збільшення акцизів на паливо, що передбачає законопроєкт №11256-2, то ціна автогазу становитиме 55% від ціни бензину.

Сергій Куюн наголосив на тому, що зараз в Україні власники автомобілів із ГБО на паливі економлять 25 гривень на літрі, а після початку збільшення акцизів на паливо заощаджуватимуть 20 грн на літрі. Тобто експлуатувати автомобілі з ГБО у нашій країні, як і раніше, буде економічно вигідно, хоча й не так, як раніше.

В Україні нині середня вартість бензину А-95 складає 56,04 грн за один літр, дизельного палива – 52,57 грн за один літр, а автогазу – 26,65 грн за один  літр. Якщо народні депутати Верховної Ради у другому читанні ухвалять законопроєкт №11256-2, то через збільшення акцизів на паливо з 1 липня 2024 року бензин на українських АЗС, як прогнозує "НафтоРинок", подорожчає на 1,5 грн за один літр, дизельне паливо – на 2 грн за один літр, а автогаз – на 19 копійок за один літр.

Популярні зараз

Чоловіки можуть не носити з собою військовий квиток: у Міноборони заявили про зміни обліку

Ще одна європейська країна заявила про намір відправити українських ухилянтів додому

Внесок 20 тис. грн: у Раді готують економічне бронювання без прив'язки до посад та зарплат

Українських біженців у Німеччині планують позбавити грошової допомоги у 563 євро: названо причину

Стало відомо, скільки заощаджуватимуть власники авто з ГБО після підвищення акцизів

Автогаз з 1 липня 2024 року в роздріб міг подорожчати на 6 грн за літр, але народні депутати не підтримали урядовий законопроєкт № 11256, який передбачав збільшення акцизу на скраплений газ до 165 євро за 1000 літрів.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Сергій Куюн вважає, що після збільшення з 1 липня 2024 року акцизів на пальне, бензин швидше за все не коштуватиме 60 грн за літр. І точно не коштуватиме 75-80 грн за літр, як стверджують деякі користувачі соціальних мереж. Ми думаємо, що багато за цінами на пальне на українських АЗС залежатиме від курсу гривні та від попиту на пальне.

Нагадаємо, всім водіям в Україні потрібно буде обміняти посвідчення. Це передбачає зареєстрований у Верховній Раді законопроєкт № 8082.