Всім водіям в Україні потрібно буде обміняти посвідчення

Автор: Максимов Віталій

Згідно із законопроєктом №8082, зареєстрованим у Верховній Раді, всім українським водіям до 2033 року потрібно буде отримати нове посвідчення.

Всім водіям в Україні потрібно буде обміняти посвідчення  - today.ua

У пояснювальній записці до законопроєкту №8082 йдеться про те, що Україні потрібно своє законодавство у сфері безпеки дорожнього руху привести у відповідність до європейських законів. Це передбачає угода про асоціацію нашої країни із Євросоюзом.

Законопроєкт № 8082 встановлює термін дії посвідчення водія від 5 до 10 років, залежно від категорії ТЗ; визначає умови для допущення до управління транспортним засобом; приведення категорій ТЗ у відповідність до європейських стандартів посвідчення водія з максимальним відображенням технічних характеристик машин.

Зокрема, термін дії посвідчення водія категорії В становитиме 10 років. Якщо посвідчення водія видано вперше, то воно буде дійсно 2 роки. У цьому випадку складати іспити в сервісному центрі МВС не буде потрібно, якщо водій за 2 роки не більше двох разів порушив ПДР. Якщо порушень ПДР 3 і більше, то доведеться підтвердити свої знання ПДР та практичні вміння водіння автомобіля.

Популярні зараз

Чоловіки можуть не носити з собою військовий квиток: у Міноборони заявили про зміни обліку

Ще одна європейська країна заявила про намір відправити українських ухилянтів додому

Внесок 20 тис. грн: у Раді готують економічне бронювання без прив'язки до посад та зарплат

Більшість українців будуть виходити на пенсію у 65 років

Також планують запровадити регулярну перевірку фізичного та психологічного стану водіїв. Періодичність залежатиме від категорії ТС.

Посвідчення водія, видані до набрання чинності оновленим Законом "Про дорожній рух", потрібно буде обміняти до 19 січня 2033 року. Але коли законопроєкт №8082 стане законом – ще не відомо. Народні депутати Верховної Ради ще не прийняли його навіть за основу.

Всім водіям в Україні потрібно буде обміняти посвідчення

Нагадаємо, влітку 2023 року МВС посилило контроль за складанням теоретичного та практичного іспитів на отримання водійських посвідчень у сервісних центрах. Були створені так звані хаби для складання іспитів, деякі сервісні центри МВС позбавили права приймати іспити у кандидатів у водії. Посилився контроль за класами для теоретичного іспиту та за процесом складання практичного іспиту (у класах та в автомобілях встановили відеокамери з аудіозаписом, які всі контролюють).

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Водночас МВС дозволило кандидатам у водії самостійно вивчати ПДР. Тобто, відвідувати автошколу для вивчення теорії тепер не обов'язково. Але обов'язково в автошколах потрібно готуватись до практичного іспиту.

Нагадаємо, в Україні з 2025 року трейдери будуть додавати в бензин біоетанол. Маса біоетанолу в бензині має бути не менше 5%.