За даними Консалтингової групи "А-95", у 2021 році в Україні мережі АЗС значно знизили прибутковість через падіння націнок на бензин та дизельне паливо. Витрати на логістику та інші витрати, навпаки, зросли. Тому майже 50% АЗС працювали без прибутку або навіть зі збитком.
Зокрема, у 2021 році валова націнка на бензині А-95 склала 2,45 грн/л (без ПДВ), на дизельному паливі – 3,82 грн/л, на зрідженому газі – 1,6 грн/л.
Порівняно з 2020 роком падіння маржі на бензині А-95 становило 50%, а на ДП – 33%. Націнка на автогазі залишилася на одному рівні.
Найбільше зниження торгових націнок на бензині у 2021 році відбулося у мережах економ-сегменту та групи "Приват" – на 1,59 та 2,27 грн/л. Головний заробіток українських АЗС – на дизельному паливі, продаж якого збільшується найбільше. Чому майже 50% українських мереж АЗС торгують паливом без прибутку? Експерти це пояснюють великою кількістю безакцизного фальсифікату бензину, а також не оформленням належного продажу палива на заправках.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Експерти також вважають, що головна причина зниження прибутковості АЗС полягає у державному регулюванні цін на бензин та дизельне паливо, яке в Україні запровадили у травні 2021 року. Держрегулювання цін не стосується автогазу.
Нагадаємо, раніше директор мережі АЗС Prime Дмитро Леушкін заявив, що в Україні в лютому 2022 року вартість бензину та дизельного палива може збільшитися до 40 гривень за літр, а автогазу – до 25 гривень за літр.