У лютому бензин коштуватиме 40 грн/л, - прогноз експертів

В Україні у лютому вартість бензину та дизельного палива збільшиться до 40 гривень за літр, а автогазу – до 25 гривень за літр. Такий прогноз зробив директор мережі АЗС Prime Дмитро Леушкін, повідомляє UBR.ua.

У лютому бензин коштуватиме 40 грн/л, - прогноз експертів - today.ua

За його словами, перше підвищення цін на українських АЗС відбудеться вже 24 січня, після того, як Міністерство економіки оприлюднить нові граничні ціни на бензин та дизельне паливо, від яких оператори роздрібного ринку можуть робити фіксовану націнку.

Експерт стверджує, що 24 січня, одразу після оприлюднення нових граничних цін, вартість бензину та дизельного палива на українських АЗС підскочить на 2 гривні за літр.

На початку лютого 2022 року бензин та дизельне паливо знову подорожчають на 2 гривні за літр. Це станеться після того, як Міністерство економіки оприлюднить нові граничні ціни.

Потім 14 лютого ціни знову збільшаться і досягнуть, згідно з прогнозом, 40 гривень за літр бензину та ДП, і 25 гривень за літр автогазу. Це станеться також після того, як Міністерство економіки оприлюднить нові граничні ціни.

Леушкін вважає, що різке підвищення вартості автомобільного палива в Україні до 40 гривень за літр відбудеться через зростання курсу долара та нафтових котирувань, а також через державне регулювання цін, запровадженого у травні 2021 року.

Тим часом станом на 18 січня в Україні середня ціна бензину А-92 становила 30,67 гривень за літр, бензину А-95 – 31,58 гривень за літр, а ДП – 30,75 гривень за літр.

Нагадаємо, раніше експерти Інституту споживчих експертиз перевірили зимове дизельне паливо на українських АЗС та виявили рекордні відхилення за якістю.