Стало відомо, коли з'явиться абсолютно новий Skoda Enyaq

Автор: Максимов Віталій

Компанія Skoda випустить на ринок Skoda Enyaq нового покоління у 2028 році. Про це у своєму інтерв'ю британському виданню Autocar розповів голова чеського автогіганта Клаус Зеллмер.

Стало відомо, коли з'явиться абсолютно новий Skoda Enyaq - today.ua

Skoda Enyaq – це електричний кросовер (у його назві є ще позначення iV). Серійне виробництво Enyaq розпочалося у 2020 році. Нещодавно він отримав оновлення – потужнішу електричну силову установку, швидке підзаряджання батареї та збільшений запас ходу.

Компанія Skoda вже працює над другим поколінням кросовера Enyaq. За словами Зеллмера, ця новинка з'явиться у продажу у 2028 році (можливо у 2029 році). Її збудують на новій платформі SSP, яку розробили інженери VW Group. Нагадаємо, що Enyaq першого покоління збудували на платформі MEB.

Поки що рано говорити про те, який дизайн буде у Skoda Enyaq другого покоління. Зрозуміло, що його створять відповідно до нового стилю дизайну цього чеського автогіганта. Він, нагадаємо, називається "Modern Solid". Тобто зовні новий Enyaq буде схожим на концепт Skoda Vision 7S, який дебютував у 2022 році.

Популярні зараз

Військовослужбовцям по-новому рахуватимуть стаж і даватимуть відпустки

Батьки загиблих військовослужбовців отримали право на пільгову пенсію: умови та розмір виплат

Із 2024 року зміняться умови виходу на пенсію для двох вікових категорій українців, - ПФУ

У Міненерго зробили заяву про дефіцит електроенергії в Україні: коли чекати на відключення

Стало відомо, коли з'явиться абсолютно новий Skoda Enyaq

Але новий Enyaq буде трохи меншим за розмірами, ніж модель першого покоління. Крім того, він буде розрахований на 5 осіб, а не на 7 осіб, як модель першого покоління. А ось про форму кузова цієї новинки поки що говорити важко. У дизайні першого покоління Enyaq помітно вплив елементів купе. Тобто це не "чистий" кросовер, а купе-кросовер. Можливо, Enyaq другого покоління збереже таку саму форму кузова.

Звичайно, про електричну силову установку для Enyaq другого покоління поки що говорити занадто рано. Але оскільки його збудують на новій платформі SSP, то цей кросовер отримає потужнішу електричну силову установку, надшвидку підзарядку батареї (з 10 до 80% всього за 12 хвилин) і збільшений запас ходу. Будуть також нові технології та системи автономного водіння.

Стало відомо, коли з'явиться абсолютно новий Skoda Enyaq

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Крім того, новий Enyaq буде дешевшим у виробництві (на платформі SSP концерн VW Group планує створити 80% своїх електромобілів, у тому числі VW Golf нового покоління, який буде електромобілем). Це дозволить продавати новий Enyaq за приблизно такою самою ціною, як і автомобілі з двигунами внутрішнього згоряння.

Нагадаємо, раніше Skoda вперше показала Skoda Superb нового покоління.