Стало відомо, чи вилучатимуть для ЗСУ автомобіль, якщо він один у власника

Автор: Максимов Віталій

У новому законі про мобілізацію та військовий облік, який набув чинності 18 травня 2024 року, йдеться про те, що не можна вилучати на потреби ЗСУ автомобіль, якщо він один у власника. Таку заяву зробив речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін.

Стало відомо, чи вилучатимуть для ЗСУ автомобіль, якщо він один у власника - today.ua

Новий закон про мобілізацію передбачає вилучення на потреби ЗСУ, якщо це необхідно, транспортний засіб, якщо їх декілька у власника. Причому у фізичних осіб за потреби можуть вилучити лише такі автомобілі, які корисні для фронту та прифронтових районів. Йдеться, зокрема, про позашляховики, кросовери та пікапи. Седани та хетчбеки не потрібні на фронті, тому їх вилучати не потреби ЗСУ не будуть.

В Україні і до прийняття нового закону про мобілізацію існував військово-транспортний обов'язок. Тож у вилученні транспортних засобів на потреби ЗСУ немає нічого нового. У новому законі про мобілізацію цей обов'язок регламентували.

Вилучення автомобілів та інших транспортних засобів під час військового стану здійснюється ТЦК, СБУ та розвідкою на підставі рішень місцевих держадміністрацій. Для ЗСУ можуть вилучити автомобілі, а також дорожньо-будівельні та сільськогосподарські машини, сільськогосподарську техніку для перевезення особового складу та для будівництва фортифікаційних споруд.

Популярні зараз

Чоловіки можуть не носити з собою військовий квиток: у Міноборони заявили про зміни обліку

Ще одна європейська країна заявила про намір відправити українських ухилянтів додому

Внесок 20 тис. грн: у Раді готують економічне бронювання без прив'язки до посад та зарплат

Більшість українців будуть виходити на пенсію у 65 років

Обов'язково має бути оформлений акт прийому-передачі. У ньому вказується, наприклад, технічний стан ТЗ та його ринкова вартість, дані власника.

Вилученний ТЗ повинні повернути власнику протягом 30 днів після закінчення воєнного стану. Якщо ТЗ пошкоджено чи знищено, то власник має право на компенсацію.

Стало відомо, чи вилучатимуть для ЗСУ автомобіль, якщо він один у власника

Новий закон про мобілізацію також передбачає запровадження деяких обмежень громадянам, які порушують правила мобілізації. Так, якщо громадянин протягом 60 днів після 18 травня 2024 року не оновить свої військово-облікові дані у ТЦК, то йому можуть тимчасово заборонити керувати автомобілем та іншими транспортними засобами. Також він не зможе скористатися послугами сервісних центрів МВС.

Забарона на управління ТЗ для ухилянтів від мобілізації проходитиме за спеціальною процедурою та за рішенням суду. Тимчасове обмеження на право управління транспортними засобами знімуть після того, як громадянин оновить у ТЦК свої військово-облікові дані.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Слід зазначити, що в Україні після 18 травня 2024 року всі чоловіки віком від 18 до 60 років мають оновити свої військово-облікові дані у ТЦК. Інакше їх вважатимуть ухилянтами від мобілізації.

Нагадаємо, на Хмельниччині співробітникам ТЦК дозволили оглядати автомобілі.