Скільки можна водіям випити алкоголю на Новий рік

За кілька днів настане новий 2023 рік. Під час воєнного стану в Україні не передбачено відпочинку на свята, у тому числі й на Новий рік. Але це не означає, що українці не відзначатимуть настання Нового року. Сьогодні ми розповімо про те, скільки можна випити алкоголю, щоб уранці сісти за кермо автомобіля...

Скільки можна водіям випити алкоголю на Новий рік - today.ua

В Україні рівень алкоголю в крові водія не повинен бути більшим за 0,2 проміле. Якщо більше, то передбачено штраф у розмірі 17 000 гривень та позбавлення прав водія на 1 рік. При повторному правопорушенні протягом одного року штраф збільшується до 34 000 гривень, а "права" забирають на 3 роки.

Якщо перевести 0,2 проміле в алкоголь, то можна сказати, що чоловік випив 0,5 літра пива, або 50 г горілки, або 200 г сухого вина. Для жінок це 100 г шампанського або сухого вина.

Скільки можна водіям випити алкоголю на Новий рік

З крові чоловіків алкоголь у середньому виходить зі швидкістю 0,1-0,15 проміле/год, а у жінок - до 0,1 проміле/год. Як правило, 35-річному чоловікові вистачає 6,5 годин, щоб з його організму вивітрилися сліди від 1,5 літра пива (якщо в ньому міститься 5% спирту).

Скільки можна водіям випити алкоголю на Новий рік

Але алкоголь може діяти по-різному на кожну конкретну людину. Це залежить не тільки від статі, а також від віку, ваги, здоров'я. Впливає навіть рівень стресу. І, звичайно, багато залежить від закуски.

Якщо знаєте, що вам скоро потрібно сідати за кермо, краще взагалі не пити. У нашій країні щорічно відбуваються тисячі ДТП з вини водіїв, які перебували у стані алкогольного сп'яніння...

Скільки можна водіям випити алкоголю на Новий рік

Нагадаємо, раніше стало відомо, що в Україні хочуть змінити схему страхових виплат щодо відшкодування збитків внаслідок ДТП.