Названо дату запуску розмитнення євроблях у додатку “Дія“

Автор: Максимов Віталій

Послуга розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації у мобільному додатку "Дія" з'явиться у 2024 році. Таку заяву зробив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Названо дату запуску розмитнення євроблях у додатку “Дія“ - today.ua

За його словами, вже до кінця 2023 року у Верховній Раді мають зареєструвати законопроект, який передбачає запровадження розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації у мобільному додатку "Дія". Народні депутати його мають затвердити у 2024 році. Тобто наступного року українці зможуть розпочати розмитнювати євробляхи через Дію.

У 2023 році в українському парламенті вже реєстрували два законопроекти щодо розмитнення автомобілів у додатку "Дія". Проте народні депутати їх відхилили, не ухвалили. У багатьох народних депутатів виникли питання до формули (тобто вартості) розмитнення євроблях у додатку "Дія". Висловлювалися побоювання, що запропонована формула розмитнення євроблях призведе до зниження грошових надходжень до державного бюджету України.

Федоров підкреслив, що проект закону, який передбачає введення розмитнення автомобілів у мобільному додатку "Дія", доопрацювали. Саме його й планують зареєструвати у парламенті найближчим часом. Цей законопроект підтримують прем'єр-міністр України Денис Шмигаль та Міністерство економіки.

Популярні зараз

В Україні змінять процедуру оформлення пенсій та соціальних виплат

Названо умову, за якої Байден дозволить бити зброєю США по Росії

Пенсіонери можуть оформити пільгу від 50% до 100% на комунальні послуги

Європейська країна масово виселятиме українських біженців з житла з 1 вересня

На жаль, Федоров не уточнив, яка формула розмитнення євроблях у додатку "Дія" пропонується в оновленому законопроекті. Це стане відомо вже найближчими днями, коли документ зареєструють у Верховній Раді.

Названо дату запуску розмитнення євроблях у додатку “Дія“

Передбачається, що розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації у мобільному додатку "Дія" займатиме менше 10 хвилин. У цьому процесі більше не братимуть участі митні чиновники. Вони не призначатимуть ціни на євробляхи. Загалом очікується, що розмитнення машин у додатку "Дія" буде доступним.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, 20 листопада 2023 року у мобільному додатку "Дія" з'явилася послуга купівлі-продажу автомобілів. Скористатися послугою перереєстрації можуть тільки автомобілісти, які продають або купують автомобіль вперше протягом одного року. Тобто перекупники купувати та продавати машини у додатку "Дія" не зможуть. Реєстрація угоди купівлі-продажу автомобіля проходитиме онлайн (у тому числі буде автоматична перевірка машин за базами даних), а от про передачу та отримання грошей сторони повинні домовлятися самостійно. "Дія" не контролює питання передачі та отримання грошей.

Раніше ми розповіли про те, які українські мережі АЗС продають справжнє зимове дизельне паливо.