Розмитнення євроблях: як проходить процес в Україні

Українці під час війни продовжують активно ввозити з-за кордону вживані автомобілі. З січня по вересень 2022 року в Україну ввезли 328 900 б/в автомобілів, що приблизно на 50 тисяч машин менше, ніж за аналогічний період 2021 року. Сьогодні ми розповімо про те, як відбувається розмитнення євроблях.

Розмитнення євроблях: як проходить процес в Україні - today.ua

Насамперед слід пам'ятати, що після того, як євробляха перетнула державний кордон і потрапила на територію України, її потрібно протягом 10 днів доставити до митниці для оформлення. Порушення термінів – це порушення Митного кодексу.

До митного органу для митного оформлення євробляхи її власник подає заяву довільної форми щодо проведення митного оформлення авто для вільного обігу на митній території України. Це може зробити й уповноважена особа.

Митникам потрібно пред'явити документ, що підтверджує вартість автомобіля. Насамперед йдеться про рахунок-фактуру, але можна й інший відповідний документ. Крім того, необхідно надати документ, який підтверджує право власності на машину (договір купівлі-продажу, дарування), реєстраційний документ (техпаспорт).

Розмитнення євроблях: як проходить процес в Україні

Але це ще не все. Митниця вимагає також документ, який підтверджує факт зняття ТЗ з обліку в країні реєстрації, та документ, що підтверджує екологічний стандарт.

Після цього у митному органі проводять митний огляд ТЗ, перевіряє, чи відповідають ідентифікаційні номери агрегатів, кузова тощо, даним, зазначеним у поданих документах.

Після отримання у митному органі документа про митне оформлення автомобіль можна ставити на облік у сервісному центрі МВС.

Нагадаємо, раніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заспокоїв водіїв, заявивши, що взимку не буде дефіциту палива.