Рада готує неприємний сюрприз власникам автомобілів із ГБО

Автор: Максимов Віталій

В Україні планують підвищити акциз на автогаз із 52 євро до 169 євро за 1000 л. З такою ініціативою виступив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Рада готує неприємний сюрприз власникам автомобілів із ГБО - today.ua

На його думку, акциз на автогаз навіть у розмірі 169 євро за 1000 л є маленьким, і тому його потрібно буде підняти ще більше. Гетьманців говорить про підвищення акцизу на скраплений газ як про справу практично вирішену. Це означає, що власникам автомобілів із ГБО доведеться платити за паливо помітно більше, ніж зараз.

Мабуть, за рахунок підняття акцизу на скраплений газ хочуть збільшити надходження до державного бюджету, щоб можна було краще фінансувати армію під час війни з російськими окупантами.

Чинний акциз на скраплений газ в Україні запровадили 15 років тому, щоб українці оснащували свої автомобілі ГБО. Уряд досяг своєї мети. Попит на автогаз дуже збільшився.

Популярні зараз

Українцям пропонують новий тариф на газ по 4 гривні за кубометр: що потрібно знати про таку ціну

Українців переводитимуть із централізованої на індивідуальну систему теплопостачання

Грошова допомога від ЮНІСЕФ: українці можуть отримати по 6600 грн на дитину та 3600 грн на дорослого

В Україні продають зубну пасту, яка може зашкодити зубам: з'явився список небажаної продукції

І весь цей час звучали заклики до того, щоб підняти акциз на автогаз до рівня акцизів на бензин та дизельне паливо. У 2023 році у Верховній Раді навіть зареєстрували законопроект №9348, який пропонує підняти акциз на автогаз до 129,5 євро за 1000 л. І ось, тепер, зважаючи на все, скоро все-таки ухвалять рішення про збільшення акцизу на скраплений газ. Відразу до 169 євро за 1000 л.

Рада готує неприємний сюрприз власникам автомобілів із ГБО

Як це вплине на ціни? Директор консалтингової компанії "А-95" Сергій Куюн вважає, що у разі підвищення акцизу до 169 євро за 1000 л, вартість автогазу на українських АЗС збільшиться на 4,5 грн за літр. За його словами, навіть після підвищення акцизу на автогаз автомобілі з ГБО будуть вигіднішими в експлуатації, ніж бензинові машини. Куюн стверджує, що в цьому випадку економія щодо бензину збережеться і буде великою.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Тим часом, в Україні зараз автогаз у середньому коштує 33,91 грн/літр, бензин А-95 – 55,30 грн/літр, а дизельне паливо – 55,58 грн/літр. У жовтні 2023 року почалися затримки з постачанням зрідженого газу до нашої країни. Ситуація ускладнилась у листопаді, після того, як польські перевізники розпочали страйк та заблокували три КПП на українському кордоні.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що в Україні може виникнути дефіцит нових автомобілів.