Названо автомобілі, власникам яких в Україні потрібно заплатити “податок на розкіш“

Автор: Максимов Віталій

В Україні власникам автомобілів 13 брендів у 2024 році потрібно заплатити транспортний податок - так званий "податок на розкіш". Міністерство економіки вже оприлюднило список відповідних моделей.

Названо автомобілі, власникам яких в Україні потрібно заплатити “податок на розкіш“ - today.ua

У 2024 році перерахувати державі 25 000 гривень мають власники автомобілів Aston Martin, Audi, Bentley, Cadillac, Jaguar, Land Rover, Lexus, Maserati, Mercedes-Benz, BMW, Porsche, Rivian, та Tesla.

Щоправда, далеко не всім власникам цих 13 автомобільних брендів потрібно платити у цьому році цей податок, а лише за автомобілі, які коштують дорожче за 2,662 млн гривень. Нагадаємо, "податок на розкіш" поширюється на машини віком до 5 років та вартістю від 375 мінімальних зарплат.

Таким чином, "податок на розкіш" потрібно заплатити власникам електромобіля Rivian R1T у віці до 2 років, а також власникам електромобілів Tesla Model X LR у віці до 1 року та Model S Plaid у віці до 2 років.

Популярні зараз

В Україні посилили умови для виходу на пенсію

Названо тариф на електроенергію з 1 березня: хто зможе платити по 1,05 грн за кіловат

У Нацполіції розповіли про мобілізацію поліцейських

Зарплати депутатів Верховної Ради України: скільки отримують народні обранці

Транспортний податок потрібно також сплатити власникам Maserati Grecale Modena віком до 1 року та Maserati GranTurismo Modena віком до 2 років. З грошима також доведеться розлучитися власникам чотирьох моделей Lexus – RX 500H, RX 450H+, LX 500d та LX 600.

Названо автомобілі, власникам яких в Україні потрібно заплатити “податок на розкіш“

Загалом у списку автомобілів, що потрапляють у 2024 році під "податок на розкіш", налічується 184 моделі. Найбільше моделей компаній Mercedes-Benz та BMW.

Протягом якого часу автомобілістам потрібно заплатити "податок на розкіш"? Фізичним особам протягом 60 днів після отримання повідомлення, а юрособам – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, наступного за звітним кварталом, які відображаються у річній податковій декларації.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Тим часом, Нацбанк прогнозує, що у 2024 році бензин, дизельне паливо та автогаз в Україні подорожчають приблизно на 13%. Зростання цін розпочнеться у березні на тлі збільшення оптових цін у світі на нафту. Згодом ситуація з цінами на українському роздрібному паливному ринку стабілізується. Але з автогазом ситуація може бути іншою. Не виключено, що у 2024 році в Україні збільшать акциз на скраплений газ. Через це автогаз у роздробі подорожчає на 4-5 грн за один літр.

Нагадаємо, раніше ми склали ТОП-5 найбільш надійних автомобілів за ціною до $7000, які зараз українці можуть купити на американських онлайн-аукціонах.