Багато водіїв знають різні способи, як можна економити паливо. Це особливо актуально зараз, під час війни, коли іноді виникає дефіцит бензину та дизельного палива, не говорячи вже про високі ціни. Сьогодні ми розповімо про те, яка оптимальна швидкість автомобіля для економії палива.
Досвідчені водії знають, що найоптимальніша швидкість для низької витрати палива становить близько 75 км/год. На початку руху потрібно плавно приблизно в районі 25 секунд розганятися до 50 км/год, а на тахометрі має бути не більше 1,5 тисяч об/хв.
На трасі експерти рекомендують тримати швидкість у районі 75-80 км/год. У цьому випадку автомобіль менше витрачатиме палива. Врахуйте, що найкраща швидкість для економії палива в різних автомобілів може бути різною.
Нагадаємо, в Україні дозволена максимальна швидкість транспортних засобів у пішохідній та житловій зоні становить 20 км/год, у населених пунктах - не більше 50 км/год, для водіїв зі стажем менше двох років - до 70 км/год, на дорозі з подвійною суцільною - не більше 90 км/год, на дорозі з розділювальною смугою - не більше 110 км/год, на автомагістралі - не більше 130 км/год, а під час буксирування швидкість не повинна перевищувати 50 км/год.
В Україні штраф за перевищення дозволеної максимальної швидкості понад 20 км/год, але менше 50 км/год становить 340 гривень. Якщо дозволена швидкість перевищена на понад 50 км/год, то тоді водіїв штрафують на 1700 гривень.
Якщо водій перевищив дозволену швидкість, внаслідок чого сталася ДТП, його оштрафують на 1445 гривень.
Економити паливо можна не лише при оптимальній швидкості руху. Для цього є ще кілька способів. Наприклад, потрібно рідше включати системи, які споживають енергію (влітку не зловживайте кондиціонером, а взимку – обігрівом сидінь та керма).
Крім того, не забувайте контролювати тиск у шинах (доведено, що якщо тиск у шинах нижче за норму на 0,4 атмосфери, то витрата палива збільшується на 10%), не возіть у багажнику предмети, якими ви не користуєтеся, не допускайте забруднення повітряного фільтра, не заправляйте паливний бак бензином із меншим октановим числом, ніж рекомендує автовиробник.
Нагадаємо, раніше ми розповіли про те, де в Україні продають бензин поганої якості.