Стало відомо, де в Україні продають поганий бензин

Автор: Максимов Віталій

Згідно з новим дослідженням Інституту споживчих експертиз, останнім часом в Україні поменшало фальсифікованого бензину А-95. Наразі його найчастіше продають у невеликих містах та селищах.

Стало відомо, де в Україні продають поганий бензин - today.ua

Стандартний та преміальний бензин А-95 для перевірки взяли у великих національних мережах АЗС, у великих регіональних мережах АЗС, а також у маленьких регіональних мережах АЗС. Всі зразки пройшли перевірку за декількома параметрами: октанове число, вміст сірки (впливає на термін служби двигуна), та об'ємні частини ароматичних вуглеводів та бензолу (від цієї сполуки з'являється нагар та перегрівається двигун).

"Зелена" зона

Згідно з нормативами, октанове число в бензині А-95 має бути не менше ніж 95 одиниць. Істотний запас по октановому числу показав бензин у мережах WOG (97,6 одиниць) та SOCAR (97,5). Також відмінні показники палива на заправках мереж ОККО (96,6) та PRIME (96,5). Крім того, ще в 4 мережах АЗС бензин помітно перевищує норму за октановим числом (див. таблицю).

Мінімальний вміст сірки виявлено у бензинах мереж SOCAR, ZOG та AVANTAGE 7 (по 6 мг/кг при нормативі не більше 10 мг/кг).

Популярні зараз

Україна отримає одну з найкращих у світі систем ППО

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

НБУ оголосив про масове закриття банківских відділень

Мобілізація посилилась: стали відомі зміни, що очікують на чоловіків з інвалідністю

Що ж до бензолу, то його найменше в бензині мереж KLO, ОККО та WOG - 0,38%, 0,40% та 0,40% відповідно (норма – 1%).

"Синя" зона

У цій зоні опинилися мережі АЗС, у яких у бензині октанове число відповідає нормі (чи трохи її перевищує). Це переважно мережі, які продають паливо дешевше, ніж великі оператори роздрібного паливного ринку. З їх списком можна ознайомитись у таблиці.

Стало відомо, де в Україні продають поганий бензин

"Червона" зона

До "червоної" зони потрапили в основному невеликі регіональні мережі АЗС та одиночні заправки з маленьких міст та селищ.

Октанове число було менше норми лише на АЗС 24/7 з Дніпропетровської області – 92 одиниці. У бензині АЗС KRAFT рівень вмісту сірки становив 352 мг/кг, тобто у 35 разів більше за норму.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Таким чином, останнім часом в Україні суттєво поменшало фальсифікованого бензину. Це пов'язано з тим, що поменшало кустарних міні-НПЗ. Найчастіше неякісний бензин зараз продають у невеликих містах та селищах, бо там не потрібні великі обсяги.

Раніше стало відомо, що правоохоронці затримали директора будівельної компанії за поганий ремонт автомобільних шляхів у двох областях.