В Україні попри відключення світла різко збільшився продаж електромобілів

Автор: Максимов Віталій

За даними Oпендатабота, з січня по травень 2024 року в Україну ввезли 20 785 нових і б/в електромобілів. Це у 2,1 раза більше, ніж за аналогічний період 2023 року.

В Україні попри відключення світла різко збільшився продаж електромобілів - today.ua

В Україні вже кілька років поспіль спостерігається тенденція до збільшення продажів автомобілів з електричною силовою установкою. Ще 3-4 роки тому більшість українських автомобілістів не хотіли купувати електромобілі. З різних причин. Наприклад, вони вважали, що електрокари не підходять для клімату України; що в нашій країні погано розвинена інфраструктура для електрокарів і таке інше.

Попит на електромобілі в Україні різко збільшився навесні 2022 року, коли російські окупанти почали знищувати українські НПЗ та нафтобази. Через удари по нафтобазах та НПЗ у нашій країні виник дефіцит бензину й дизельного палива, а також відбулося зростання цін на паливо. Тож українці й почали частіше купувати електромобілі.

Якщо у 2022 році в Україну з січня по травень ввезли 3 128 нових та б/в електромобілів, то за аналогічний період 2023 року – 9 736, а за аналогічний період 2024 року – понад 20 тисяч. Найчастіше до нашої країни ввозять електрокари компанії Tesla. За перші п'ять місяців поточного року в Україну ввезли 4742 електрокара Tesla. Бестселером серед них є п'ятимісний електричний седан Tesla Model 3.

Популярні зараз

Стало відомо, скільки в Україні коштує найдешевша нова Skoda Octavia

ПриватБанк видає долари, які потім складно обміняти

Подвоять штрафи за неявку до ТЦК: з'явились деталі покарання ухилянтів

У Зеленського зробили заяву про усунення перешкоди у передачі F-16 Україні

Також в нашу країну часто ввозять електромобілі компаній Volkswagen (3194) і Nissan (3034). Найпопулярніший електрокар компанії Volkswagen – електричний кросовер Volkswagen ID.4, а найпопулярніша електрична модель Nissan – Leaf. До речі, Volkswagen ID.4 офіційно в Україні не продають. Його в нашу країну ввозять за так званими "сірими схемами" з Китаю, як і багато інших нових і б/в електричних кросоверов.

На машини Tesla припало 22,8% загальної кількості електромобілів, ввезених на територію України з січня по травень 2024 року. На електрокар компанії Volkswagen - 15,4%, а на електрокар компанії Nissan - 14,6%.

В Україні попри відключення світла різко збільшився продаж електромобілів

Найчастіше електромобілі реєструють у Львівській, Одеській та Дніпропетровській областях, а також у Києві. Наприклад, у Львівській області за звітний період зареєстрували 2808 електрокарів.

Зверніть увагу на те, що продаж електрокарів у нашій країні збільшується навіть незважаючи на масштабні відключення світла практично у всіх областях, а також незважаючи на те, що з 1 червня 2024 року збільшився тариф на електроенергію для населення. Тепер тариф на електроенергію для побутових споживачів становить 4,32 грн за кіловат, а не 2,64 грн за кіловат, як раніше. Це означає, що власникам електромобілів тепер потрібно платити більше за зарядку батарей.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Експерти Інституту досліджень авторинку вважають, що електроенергія все одно залишається найдешевшим видом енергії в Україні. Тому підвищення тарифів на електроенергію для населення не матиме суттєвого впливу на український ринок електрокарів.

Нагадаємо, раніше ми розповіли про те, що в Україні на збільшені страхові виплати по ОСЦПВ з 1 січня 2025 року, згідно з новим законом, зможуть претендувати не всі автовласники.