На збільшені страхові виплати ОСЦПВ зможуть претендувати не всі автовласники

Автор: Максимов Віталій

Виплати у розмірі 1 млн грн на одного потерпілого у ДТП виплачуватимуть лише тим автовласникам, які укладуть договір обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності ("автоцивілку") з 1 січня 2025 року. Таку заяву зробив начальник юридичного управління МТСБУ Роман Роменський.

На збільшені страхові виплати ОСЦПВ зможуть претендувати не всі автовласники - today.ua

За його словами, всі переваги нового закону про ОСЦПВ №8300, у тому числі збільшені грошові страхові виплати, поширюватимуться лише на автовласників, які підпишуть договір "автоцивілки" з 1 січня 2025 року. Договори, підписані раніше, працюватимуть за умов старого законодавства.

Роменський наголосив, що закон №8300 запроваджує поетапне підвищення страхових виплат. Так, з 1 січня 2025 року за шкоду, заподіяну життю та здоров'ю потерпілих, виплачуватимуть 500 000 грн на одного потерпілого та 5 млн грн на один страховий випадок, а за шкоду, заподіяну майну, - 250 000 грн та 1,25 млн грн відповідно.

З 1 січня 2026 року за шкоду, заподіяну життю та здоров'ю потерпілих, виплачуватимуть 1 млн грн на одного потерпілого та 20 млн грн на один страховий випадок, а за шкоду, заподіяну майну, – до 2 млн грн на один страховий випадок незалежно від кількості потерпілих. Потім розмір страхових сум збільшуватиметься, щоб навести їх відповідно до рівня Євросоюзу.

Популярні зараз

Стало відомо, скільки в Україні коштує найдешевша нова Skoda Octavia

ПриватБанк видає долари, які потім складно обміняти

Подвоять штрафи за неявку до ТЦК: з'явились деталі покарання ухилянтів

У Зеленського зробили заяву про усунення перешкоди у передачі F-16 Україні

Новий закон про ОСЦПВ також розширив список транспортних засобів, для яких наявність "автоцивілки" є обов'язковою. З 1 січня 2025 року поліс ОСЦПВ стане обов'язковим також для мопедів та для всіх транспортних засобів, які перевозять пасажирів, багаж, вантажі, пошту, якщо інформацію про них внесено до Єдиного державного реєстру транспортних засобів.

На збільшені страхові виплати ОСЦПВ зможуть претендувати не всі автовласники

З 1 січня 2025 року передбачається паралельне використання електронних та паперових договорів ОСЦПВ. З 2026 року залишаться лише електронні договори.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Ще одне нововведення полягає в тому, що у водіїв частіше перевірятимуть наявність "автоцивілки". Так, якщо раніше поліцейські мали право перевіряти наявність договору ОСЦПВ лише при оформленні документів при порушенні правил дорожнього руху та при ДТП, то тепер вони це робитимуть також під час контролю за дорожнім рухом. Крім того, право перевіряти наявність договору ОСЦПВ отримали працівники Укртрансбезпеки.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що в Україні під час перереєстрації автомобілів у сервісних центрах МВС ретельніше перевірятимуть громадян.