Деяких українських водіїв можуть оштрафувати на 50 тисяч

Автор: Максимов Віталій

У 2024 році українські водії в Чехії мають зареєструвати свої автомобілі, інакше їх оштрафують у розмірі до 30 000 крон. Про це повідомили чеські видання.

Деяких українських водіїв можуть оштрафувати на 50 тисяч - today.ua

Українці, які перебувають на території Чехії, отримали можливість реєструвати свої автомобілі у жовтні 2023 року. З 1 січня 2024 року за експлуатацію українцями автомобілів на чеській території без реєстрації передбачається штраф. Але ж штрафують не всіх українців. Обов'язково зареєструвати автомобілі мають лише ті українці, які отримали тимчасовий захист або в'їхали на чеську територію більш ніж на 90 днів.

Українські водії зобов'язані зареєструвати свої автомобілі протягом тижня з моменту отримання тимчасового захисту або з моменту в'їзду до Чехії на термін понад 90 днів. Реєструвати автомобілі мають не власники, а ті люди, які на них їздять.

Реєстрація відбувається за спрощеною процедурою. Тобто часу на реєстрацію транспортних засобів потрібно менше, ніж за стандартної реєстрації.

Популярні зараз

Стало відомо, скільки в Україні коштує найдешевша нова Skoda Octavia

ПриватБанк видає долари, які потім складно обміняти

Подвоять штрафи за неявку до ТЦК: з'явились деталі покарання ухилянтів

У Зеленського зробили заяву про усунення перешкоди у передачі F-16 Україні

Мета такого нововведення – можливість накласти штраф на українських водіїв за порушення правил дорожнього руху в Чехії. Чеська поліція має доступ до Реєстру транспортних засобів. Скільки вже оштрафували українців за порушення ПДР на чеських дорогах – не уточнюється. Штраф складає до 30 000 крон. На даний момент це понад 52 000 грн. Але на місці зупинки автомобіля чеські поліцейські можуть накласти штраф у розмірі до 10 тисяч чеських крон.

Деяких українських водіїв можуть оштрафувати на 50 тисяч

За офіційними даними чеської влади, у Чехії станом на весну 2024 року було близько 380 000 українців, які отримали тимчасовий захист. При цьому в Чехії українці офіційно зареєстрували понад 21 000 ТЗ. Але чеська влада вважає, що насправді дорогами Чехії їздить близько 38 000 українських автомобілів.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, у травні 2024 року у Польщі на автомобілі з ГБО зобов'язали наклеювати спеціальні наклейки у певних місцях. Ця вимога стосується й українських водіїв на автомобілях із ГБО, які їздять на польських дорогах. Спеціальні мітки повинні клеїти організації, які встановлюють ГБО. Наприклад, у моторному відсіку. Формат наклейки – А4. Але якщо ГБО встановили до 17 травня 2024 року, то наклейка не потрібна. За відсутність наклейки передбачено покарання.

Нагадаємо, раніше стало відомо, скільки заощаджуватимуть власники автомобілів з ГБО після підвищення акцизів.