Деякі АЗС почали підвищувати ціни: причини та що буде далі

Автор: Максимов Віталій

За даними видання enkorr, в Україні з 5 лютого по 12 лютого 2024 року деякі АЗС почали підвищувати ціни на бензин та дизельне паливо. Поки що це стосується лише АЗС нижчого та середнього цінового діапазону.

Деякі АЗС почали підвищувати ціни: причини та що буде далі - today.ua

Найбільше бензин A-95 зріс в ціні в мережі "Фактор" - на 1 грн за літр (до 48,50 грн за літр), а також у мережі Vostokgaz - також на 1 грн за літр (до 48,49 грн/літр). Дизельне паливо найбільше подорожчало на заправках Укрнафти - на 1 грн за літр (до 49,90 грн/літр).

Але АЗС преміального сегменту не поспішають підвищувати ціни. У період з 5 по 12 лютого 2024 року вони мінімально підвищили ціни.

Яка причина підвищення цін? Основна причина полягає в тому, що трейдери почали підвищувати ціни в невеликому опті. Тож операторам роздрібного ринку доводиться переписувати ціни. Правда, деякі АЗС не поспішають це робити. Чому? В основному через поганий попит на паливо (це пов'язано з сезонним фактором).

Популярні зараз

В Україні посилили умови для виходу на пенсію

Названо тариф на електроенергію з 1 березня: хто зможе платити по 1,05 грн за кіловат

У Нацполіції розповіли про мобілізацію поліцейських

Соціальна допомога замість пенсії: які виплати отримають українці без трудового стажу

На українських АЗС середня вартість бензину А-95 зараз становить 50,85 грн за літр, дизельного пального - 51,07 грн за літр, а автогазу - 26,75 грн за літр. З 5 по 12 лютого 2024 року бензин A-95 найбільше подорожчав (на 1 грн за літр) на Дніпропетровщині, а дизельне паливо - у Львівській та Черкаській областях (також на 1 грн на літр).

Деякі АЗС почали підвищувати ціни: причини та що буде далі

Потрібно зазначити, що наприкінці січня - на початку лютого 2024 року збільшилися світові ціни на бензин і дизельне паливо. Це призведе до підвищення цін на паливо в роздробі в Україні. Подорожчання, як бачимо, вже почалося. Але зростання цін стримує велика кількість пропозицій ресурсу в опті, низький попит з боку автомобілістів, наявність дешевого імпортного пального, купленого і завезеного в січні поточного року.

Тим часом, у лютому 2024 року в Україну може знизитися кількість ввезеного бензину, ДП і скрапленого газу. Річ у тім, що 9 лютого польські фермери заблокували кілька КПП на польсько-українському кордоні, що призвело до утворення великих черг із вантажівок. Поляки планують блокувати кордон цілий місяць. Вони виступають проти рішення Єврокомісії про продовження безмитної торгівлі з Україною до 2025 року.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Щоправда, деякі українські експерти паливного ринку вважають, що блокування польськими фермерами кордону не призведе до дефіциту палива в Україні. Після страйків 2023 року польських перевізників трейдери знайшли шляхи доставки палива в нашу країну в обхід Польщі.

Раніше ми розповіли про те, що, що в Україні на дорогах з’являться нові дорожні знаки.