На українських дорогах з'являться нові дорожні знаки

Автор: Максимов Віталій

На дорогах України незабаром з'являться нові дорожні знаки. Про це у своєму Telegram-каналі розповів представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.

На українських дорогах з'являться нові дорожні знаки - today.ua

Якщо бути точнішим, то йдеться не про абсолютно нові дорожні знаки. Просто у чотирьох дорожніх знаках тепер можна використовувати піктограми, які позначають об'єкти туристичної та спортивної інфраструктури, а також об'єкти культурної спадщини/

Йдеться, зокрема, про такі дорожні знаки: 5.57 "Попередній покажчик напрямків", 5.58 "Попередній покажчик напрямків", 5.59 "Покажчик напряму", та 5.60 "Покажчик напрямків".

Ці нововведення мають краще інформувати водіїв про туристичні та спортивні об'єкти, а також про об'єкти культурної спадщини. Як бачите, зміни невеликі, але вони все ж таки є. І українським водіям про них треба знати.

Популярні зараз

В Україні посилили умови для виходу на пенсію

Названо тариф на електроенергію з 1 березня: хто зможе платити по 1,05 грн за кіловат

У Нацполіції розповіли про мобілізацію поліцейських

Соціальна допомога замість пенсії: які виплати отримають українці без трудового стажу

Нагадаємо, у 2021 році в Україні з'явився новий дорожній знак 1.40 "Зміна покриття". Він вказує водієві, що потрібно знизити швидкість через зміну дорожнього покриття. Спочатку ці дорожні знаки з'явилися у Києві (влада столиці стала ініціаторами їхнього запровадження). За основу взяли європейський досвід. Наприклад, схожий дорожній знак є у Литві. Він також інформує водіїв про зміну дорожнього покриття, закликаючи їх знизити швидкість, щоб не сталося ДТП.

На українських дорогах з'являться нові дорожні знаки

Також у 2021 році в Україні набули чинності нові стандарти виду дорожніх знаків. Так, з'явилося нове компонування дорожніх знаків індивідуального проектування, текст з великої літери, з'явилася нова форма стрілок, а для позначення центру населеного пункту та річки запровадили такі ж символи, як у Євросоюзі.

Також вказані пропорції та відстані між елементами, залежно від розміру великої літери, яка вибирається, виходячи з місця встановлення знака та категорії дороги. Ввели нове позначення діагональних пішохідних переходів, нову табличку для острівців безпеки та нові знаки та таблички до дорожніх знаків для розвитку інфраструктури велосипедів. Очікувалося, що це стане одним із заходів щодо зниження кількості ДТП на українських дорогах.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Тим часом, за даними Патрульної поліції, в Україні в 2023 році сталося 23 462 ДТП із загиблими та травмованими. Це на 26,9% більше, ніж у 2022 році.

Раніше стало відомо, що в Україні покупцям вживаних автомобілів хочуть дозволити 10 днів їздити на старих номерах.