НБУ прогнозує подальше зростання цін на бензин

Автор: Максимов Віталій

НБУ прогнозує, що в Україні до кінця 2023 року збільшуватимуться ціни на пальне. Про це йдеться в Інфляційному звіті Нацбанку за жовтень 2023 року.

НБУ прогнозує подальше зростання цін на бензин - today.ua

Нацбанк повідомив, що у вересні 2023 року паливо в Україні подорожчало на 6,2%. Прогнозується, що у листопаді та грудні 2023 року в нашій країні бензин, дизельне паливо та автогаз дорожчатимуть ще швидшими темпами, ніж, наприклад, у вересні та жовтні.

Хороша новина в тому, що на початку 2024 року НБУ очікує стабілізацію цін на паливо. Це станеться через зниження світових цін на нафту.

Які головні причини зростання цін на пальне в Україні на думку Нацбанку? Регулятор бачить дві основні причини. Перша – зростання цін на нафту на світових ринках. Друга причина – запровадження з 1 липня 2023 року довоєнних податків на пальне.

Популярні зараз

В Україні несподівано подешевшали м'ясо та сало: скільки коштують продукти на початку грудня

Батьки загиблих військовослужбовців отримали право на пільгову пенсію: умови та розмір виплат

Військовослужбовцям по-новому рахуватимуть стаж і даватимуть відпустки

У Міненерго зробили заяву про дефіцит електроенергії в Україні: коли чекати на відключення

Тим часом, в Україні наразі середня вартість бензину А-95 становить 55,47 грн за літр, дизельного палива – 55,80 грн за літр, а автогазу – 31,01 грн за літр. Заправити автомобіль бензином А-95 зараз найдешевше в Київській області. Там середня ціна цього палива становить 54,65 грн/літр. Дизельним паливом найдешевше заправити машину можна у Київській та Закарпатській областях. Там дизель у середньому коштує 55,07 грн/літр та 55,08 грн/літр відповідно. Що ж до автогазу, то його ціна в усіх областях вже перевищила позначку 30 грн/літр.

НБУ прогнозує подальше зростання цін на бензин

Слід зазначити, що останнім часом виникли проблеми із постачанням палива з Польщі. На кордоні бензовозам та газовозам доводиться довго стояти у чергах. Така ситуація спостерігається вже приблизно місяць. Ситуація посилилася тим, що нещодавно польські перевізники почали блокувати три КПП на українському кордоні.

Ще одна причина підвищення цін на автогаз – збільшення закупівельних цін. Деякі трейдери говорять про те, що ціни на аукціоні Української енергетичної біржі такі, що у роздробі автогаз має коштувати 33 гривні за літр. Мабуть, до цієї позначки ми йдемо.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Зріджений газ для автомобілів з ГБО має зазвичай коштувати половину вартості бензину. Принаймні так було раніше. Якщо відштовхуватися від існуючих нині цін на бензин в Україні, то автогаз має в роздріб коштувати приблизно 27 грн/літр. Але ситуація на ринку зовсім інша.

Нагадаємо, в Україні хочуть активно шукати власників покинутих на вулицях автомобілів.