В Україні активно шукатимуть власників покинутих автомобілів

Автор: Максимов Віталій

В Україні хочуть звести до мінімуму кількість кинутих на вулицях автомобілів, запровадивши на законодавчому рівні ефективну систему відповідальності за покинуті у населених пунктах транспортні засоби. У Верховній Раді вже зареєстрували відповідний законопроект №10204.

В Україні активно шукатимуть власників покинутих автомобілів  - today.ua

Автори проекту закону №10204 виходили з того, що останнім часом в українських містах побільшало безгосподарних автомобілів, які спеціально залишили їх власники на тривалий час або кинули назавжди. При цьому чим довше стоїть покинутий автомобіль, тим менше шансів, що власник згадає про нього і прибере його. В результаті покинуті автомобілі можуть десятиліттями стояти у дворах будинків.

Наразі немає ефективної системи відповідальності за покинутий автомобіль. А комунальники не можуть забирати такі транспортні засоби з території громадських місць. Чому? Це пов'язано з правом власності. Тому покинуті автомобілі й стоять роками.

Законопроект №10204 передбачає внесення змін до Цивільного кодексу України щодо порядку набуття права власності на так звані "безгоспні транспортні засоби", тобто на ТЗ, які фактично не мають власника або власник яких невідомий, незалежно від наявності запису про власника в Єдиному державному реєстрі транспортних засобів.

Популярні зараз

В Україні несподівано подешевшали м'ясо та сало: скільки коштують продукти на початку грудня

Батьки загиблих військовослужбовців отримали право на пільгову пенсію: умови та розмір виплат

Військовослужбовцям по-новому рахуватимуть стаж і даватимуть відпустки

У Міненерго зробили заяву про дефіцит електроенергії в Україні: коли чекати на відключення

Підтвердженням того, що транспортний засіб є безгоспним, має бути те, що він не менше трьох років стоїть на одному місці. Три роки взято тому, що це відповідають загальному строку позовної давності у цивільному праві.

В Україні активно шукатимуть власників покинутих автомобілів

Спеціальна комісія має кожні шість місяців складати акт про те, що автомобіль стоїть на одному місці. Через три роки комісія має визнати такий автомобіль безгоспним. У цьому випадку транспортні засоби продадуть на електронних торгах (аукціоні). Колишній власник зможе отримати гроші за проданий автомобіль будь-якої миті протягом 10 років.

Перед визнанням автомобіля безгоспним комісія має вжити активних заходів до розшуку власника покинутого автомобіля. Власник має право будь-якої миті до визнання автомобіля безгосподарним повернути собі контроль над ним. Щоправда, не зовсім зрозуміло, що мають на увазі під активними заходами для встановлення власника покинутої машини.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Законопроект №10204 зареєстрували у Верховній Раді 31 жовтня 2023 року. Наразі він перебуває на розгляді у профільному парламентському Комітеті з питань правової політики.

Нагадаємо, раніше ми розповіли про те, які зміни у жовтні 2023 року внесли до правил дорожнього руху.