Названо країни, з яких в Україну найчастіше привозять вживані авто

Автор: Максимов Віталій

За даними Інституту досліджень авторинку, у жовтні 2023 року в Україні розмитнили 27 100 б/в автомобілів. Найбільше вживаних автомобілів минулого місяця в нашу країну ввезли з США.

Названо країни, з яких в Україну найчастіше привозять вживані авто - today.ua

Зокрема, у жовтні 2023 року в Україні розмитнили 9 000 вживаних автомобілів, привезених зі США (їх загальна вартість оцінюється в 3,5 млн гривень). З Німеччини минулого місяця привезли та розмитнили 4800 б/в машин, а з Польщі – 3500.

Також українці зараз активно купують вживані автомобілі у Словаччині, Норвегії, Нідерландах, Франції та Литві. Загалом саме з Європи найчастіше привозять вживані автомобілі. Так, у жовтні 2023 року в нашій країні розмитнили 16 600 машин, що були привезені з країн Європи.

Але США лідирує серед країн, звідки ввозять в Україну автомобілі. Чому, адже треба додатково оплачувати морські перевезення? До того ж стала складнішою логістика. Якщо раніше автомобілі кораблями везли прямо в Україну, то тепер їх вивантажують у Литві, Румунії чи Польщі, а потім везуть автовозами. Цьому є кілька пояснень. Наприклад, часто автомобілі вигідніше купувати у Сполучених Штатах, ніж у Європі. Особливо якщо йдеться про дорогі моделі. До того ж, американські версії краще, ніж європейські версії.

Популярні зараз

Українцям пропонують новий тариф на газ по 4 гривні за кубометр: що потрібно знати про таку ціну

Українців переводитимуть із централізованої на індивідуальну систему теплопостачання

Грошова допомога від ЮНІСЕФ: українці можуть отримати по 6600 грн на дитину та 3600 грн на дорослого

В Україні продають зубну пасту, яка може зашкодити зубам: з'явився список небажаної продукції

Названо країни, з яких в Україну найчастіше привозять вживані авто

Найчастіше українці за кордоном купують автомобілі за ціною до 2000 доларів. Найдешевші автомобілі купують у Словенії, Бельгії, Іспанії, Литві та Естонії. Наприклад, середня митна вартість автомобілів, ввезених до України зі Словенії у жовтні 2023 року, становила 5 287 доларів.

Цікаво, що найдорожчі автомобілі минулого місяця привозили в Україну з Китаю. Їхня середня митна вартість склала 33 900 доларів. Чому? Справа в тому, що з Піднебесної найчастіше привозять майже нові автомобілі (найчастіше електромобілі).

Нагадаємо, у мобільному додатку "Дія" планують запровадити послугу розмитнення автомобілів на іноземних номерах. Сам процес займатиме не більше 10 хвилин. У Верховній Раді вже зареєстрували відповідний законопроект. Але поки що народні депутати не можуть визначитися за вартістю розмитнення євроблях у додатку "Дія".

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Крім того, у додатку "Дія" хочуть запровадити можливість купівлі-продажу автомобілів. Вже почалося тестування цієї послуги.

Раніше стало відомо, що в Україні планують незабаром суттєво підвищити акциз на автогаз.