В Україні під час перереєстрації автомобілів запровадять додаткові перевірки громадян

Автор: Максимов Віталій

В Україні планують запровадити додаткові перевірки громадян під час отримання посвідчень водіїв, реєстрації (перереєстрації) та зняття з обліку автомобілів у сервісних центрах МВС. Це передбачає законопроєкт №9504.

В Україні під час перереєстрації автомобілів запровадять додаткові перевірки громадян - today.ua

Законопроєкт №9504 зареєстрували у Верховній Раді ще 17 липня 2023 року. Його ініціатором виступив український прем’єр-міністр Денис Шмигаль. 27 травня 2024 року парламентський Комітет з питань транспорту та інфраструктури рекомендував народним депутатам ухвалити цей документ за основу.

У пояснювальній записці до законопроєкту №9504 йдеться про те, що в Україні зараз немає законних підстав для отримання сервісними центрами МВС інформації для надання адміністративних послуг. Через це неможливо реалізувати положення Закону України "Про адміністративні послуги".

Тому автори законопроєкту №9504 пропонують на законодавчому рівні запровадити додаткові перевірки громадян під час отримання посвідчень водія, реєстрації (перереєстрації) та зняття з обліку автомобілів у сервісних центрах МВС.

Популярні зараз

Чоловіки можуть не носити з собою військовий квиток: у Міноборони заявили про зміни обліку

Ще одна європейська країна заявила про намір відправити українських ухилянтів додому

Внесок 20 тис. грн: у Раді готують економічне бронювання без прив'язки до посад та зарплат

Більшість українців будуть виходити на пенсію у 65 років

Зокрема, сервісні центри МВС із Демографічного реєстру для здійснення перевірки при наданні адміністративних послуг отримуватимуть ім'я громадянина, дату народження, місце народження, місце проживання, реквізити українського та закордонного паспортів, а також унікальний номер запису у реєстрі.

Крім того, сервісні центри МВС отримуватимуть цифровий образ обличчя громадянина.

В Україні під час перереєстрації автомобілів запровадять додаткові перевірки громадян

Але це ще не всі майбутні нововведення. Територіальні органи МВС для надання адміністративних послуг у сервісних центрах отримуватимуть інформацію з інших реєстрів та електронних баз даних.

Коли народні депутати ухвалять законопроєкт №9504 – ще не відомо. Якщо це станеться, то закон набуде чинності через шість місяців з дня, що настає за днем ​​його опублікування у державних ЗМІ. Стільки часу потрібно для внесення змін до українських законів.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, 18 травня 2024 року в Україні набув чинності новий закон про мобілізацію та військовий облік. Після набуття ним чинності у роботі територіальних сервісних центрів МВС нічого не змінилося. Для отримання адміністративних послуг пакет документів залишився незмінним, а пред'являти військовий квиток не потрібно. Але чоловіки віком від 18 до 60 років повинні завжди мати при собі військовий квиток, щоб пред'явити його на вимогу представникам ТЦК та СП.

Раніше стало відомо, що в Україні у водіїв частіше перевірятимуть наявність договору ОСЦПВ.