На Чернігівщині водія за відсутність техогляду заарештували на 5 діб

Автор: Максимов Віталій

На Чернігівщині водія за рішенням суду піддали адміністративному арешту на 5 діб за те, що він керував транспортним засобом без своєчасного техогляду. Про це йдеться у рішенні Козелецького районного суду у справі №734/848/23.

На Чернігівщині водія за відсутність техогляду заарештували на 5 діб - today.ua

В Україні техогляд обов'язково проходять вантажівки, автобуси та автомобілі, що використовуються для комерційного перевезення пасажирів. За керування транспортним засобом без техогляду передбачається адміністративне покарання у вигляді штрафу від 340 до 1700 гривень з позбавленням посвідчення водія на строк до 6 місяців або адміністративний арешт на строк від 5 до 10 діб.

Зазвичай суди не вдаються до адміністративного арешту за це правопорушення. Але у цьому випадку водій фактично сам попросив таке покарання.

У лютому 2023 року на Чернігівщині поліцейські зупинили мікроавтобус Ford Transit. Цей фургон належить до категорії транспортних засобів, які мають обов'язково проходити технічний огляд. Проте виявилося, що водій керував Ford Transit, який своєчасно не пройшов техогляд. Раніше протягом року цього водія вже притягали до адміністративної відповідальності за таке правопорушення.

Популярні зараз

В Україні несподівано подешевшали м'ясо та сало: скільки коштують продукти на початку грудня

Батьки загиблих військовослужбовців отримали право на пільгову пенсію: умови та розмір виплат

Військовослужбовцям по-новому рахуватимуть стаж і даватимуть відпустки

У Міненерго зробили заяву про дефіцит електроенергії в Україні: коли чекати на відключення

Щодо водія склали адміністративний протокол за ч. 4 ст. 121 КУпАП. У суді він щиро покаявся і просив не забирати у нього посвідчення водія. Тому суд визнав водія винним в адміністративному правопорушенні та засудив його до 5 діб адміністративного арешту.

На Чернігівщині водія за відсутність техогляду заарештували на 5 діб

Нагадаємо, в Україні планували в 2022 році запровадити обов'язковий техничний огляд для всіх легкових автомобілів, оскільки це передбачено угодою про асоціацію з Євросоюзом. Міністерство інфраструктури навіть розробило відповідний законопроект та винесло його на громадське обговорення. У ньому йшлося про те, що автомобілі повинні перевіряти через 4 роки після реєстрації, а потім кожні 2 роки. Техогляд зобов'язані проходити нові власники машин протягом 10 днів після перереєстрації на своє ім'я після ДТП (якщо пошкоджено елементи, що впливають на безпеку).

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Але обов'язкового техничного огляду досі не запровадили. І не відомо, коли це станеться (якщо взагалі станеться). Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури раніше заявило, що обов'язкового техогляду всіх легкових машин у 2023 році не буде.

Раніше ми розповіли про те, що перевірятимуть за обов'язкового техогляду легкових автомобілів.