Що перевірятимуть СТО при обов'язковому техогляду легкових автомобілів

У Мережі останнім часом активно обговорюють інформацію про те, що з 2023 року в Україні всі легкові автомобілі повинні обов'язково проходити техогляд. І хоча офіційно цю інформацію ще не підтверджено, ми вирішили розповісти, що перевірятимуть, якщо в нашій країні все-таки впровадять обов'язковий техогляд усіх автомобілів.

Що перевірятимуть СТО при обов'язковому техогляду легкових автомобілів - today.ua

Очікувалося, що обов'язковий техогляд легкових автомобілів (це передбачено угодою про асоціацію з Євросоюзом) в Україні запровадять з 1 вересня 2022 року. Проте цього не сталося. Потім в українських ЗМІ з'явилися повідомлення, що цю процедуру запровадять у 2023 році.

Очікується, що технічний стан легкових автомобілів потрібно буде перевіряти через чотири роки після реєстрації, а потім кожні два роки. Техогляд зобов'язані проходити нові власники машин протягом 10 днів після перереєстрації на своє ім'я, після ДТП при пошкодженні систем, що впливають на безпеку.

Вартість техогляду для легкових машин поки що точно не відома. Також не відомий штраф за його відсутність.

Що перевірятимуть СТО при обов'язковому техогляду легкових автомобілів

Проводитимуть обов'язковий техогляд сертифіковані СТО. Перевірятимуть системи рульового та гальмівного управління, зовнішні світлові прилади, світлопропускання скла, газобалонне обладнання, інші елементи, що стосуються безпеки та охорони навколишнього середовища.

Тобто техогляд не зможуть пройти автомобілі, які побували у серйозній ДТП, а також машини віком від 15 років, оскільки вони не відповідають екологічним нормам.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що сервісні центри МВС надаватимуть послуги українцям у Євросоюзі.