Мінекономіки заспокоїло водіїв: вартість палива не збільшиться

Автор: Максимов Віталій

Введення в Україні акцизу на автомобільне паливо, яке ініціював Кабмін, не призведе до підвищення цін у мережах АЗС. Таку заяву зробив перший заступник міністра економіки Денис Кудін.

Мінекономіки заспокоїло водіїв: вартість палива не збільшиться - today.ua

Щоправда, Кудін уточнив, що Мінекономіки не очікує зростання цін після запровадження акцизу на автомобільне паливо найближчим часом. Що буде потім – він прогнозувати не став.

Кудін нагадав, що у липні 2022 року нафта на світових ринках коштувала 120 доларів за барель, а у вересні – 80 доларів за барель. Це призвело до зниження вартості бензину у різних країнах світу. Приблизно на 3,5-4 гривні за літр через зниження світових цін має знизитись вартість бензину і в Україні. Але оскільки після введення акцизу паливо подорожчає приблизно на 3,5-4 гривні за літр, ціни залишаться на такому ж рівні, як і зараз. І за умови, якщо збережеться фіксований курс гривні. Так вважає Міністерство економіки України.

Мінекономіки заспокоїло водіїв: вартість палива не збільшиться Чиновник підкреслив, що у найближчій перспективі у роздробі не очікується дефіцит автомобільного палива. Зараз спостерігається навіть його надлишок.

Популярні зараз

В Україні посилили умови для виходу на пенсію

Названо тариф на електроенергію з 1 березня: хто зможе платити по 1,05 грн за кіловат

У Нацполіції розповіли про мобілізацію поліцейських

Соціальна допомога замість пенсії: які виплати отримають українці без трудового стажу

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, очікується, що вже сьогодні, 26 вересня 2022 року, президент Володимир Зеленський підпише закон про запровадження акцизу на пальне в Україні. Зважаючи на все, закон набуде чинності з 1 жовтня. Акциз на паливо для автомобілів із ГБО становитиме 52 євро за 1000 літрів, а на все інше автомобільне паливо – 100 євро.

Раніше стало відомо, що українці стали рідше купувати автомобілі з бензиновим двигуном.