МВС повідомило, скільки потрібно годин теорії та практики в автошколі

Автор: Максимов Віталій

Восени 2023 року в українців з'явилася можливість самостійно готуватися до теоретичного іспиту на отримання посвідчення водія. Але також можна навчатись, як і раніше, в автошколах. Головний сервісний центр МВС розповів про те, як відбуваються заняття в автошколах.

МВС повідомило, скільки потрібно годин теорії та практики в автошколі - today.ua

Зокрема, якщо кандидат у водії хоче отримати посвідчення водія категорії В, то йому в автошколі потрібно 64 години вивчати теорію. Тривалість одного заняття з теоретичної підготовки в автошколі – 45 хвилин.

Щодо практичної підготовки в автошколі, то для автомобілів з механічною коробкою передач вона становить 40 годин, а для автомобілів з автоматичною коробкою передач – 38 годин. Тривалість одного практичного заняття в автошколі складає 60 хвилин.

Нагадаємо, з листопада 2023 року у кандидатів у водії з'явилася можливість самостійно готуватися до теоретичного іспиту у сервісному центрі МВС. Але за бажання можна вивчати теорію і в автошколі, як раніше. А ось підготовка до практичного іспиту відбувається лише в автошколі.

Популярні зараз

В Україні посилили умови для виходу на пенсію

Названо тариф на електроенергію з 1 березня: хто зможе платити по 1,05 грн за кіловат

У Нацполіції розповіли про мобілізацію поліцейських

Соціальна допомога замість пенсії: які виплати отримають українці без трудового стажу

Є вже перші підсумки цього нововведення. За даними Головного сервісного центру МВС, з 22 листопада по 30 листопада 2023 року до територіальних СЦ МВС звернулися 344 особи, які самостійно готувалися до теоретичного іспиту на отримання посвідчення водія. З них 216 осіб успішно його здали, тобто це 63%.

МВС повідомило, скільки потрібно годин теорії та практики в автошколі

За цей період лише 24% кандидатів у водії, які готувалися до теоретичного іспиту в автошколах, успішно його склали.

Але це тільки попередні підсумки і якісь висновки поки що робити, звичайно, рано. Чимало українців під час війни не можуть відвідувати автошколи, їм зручніше готуватися самостійно. На це, як бачимо, потрібно понад 60 годин. Тим, хто готується до теоретичного іспиту самостійно, буде корисно випробувати свої сили на онлайн-тренажері на сайті Головного сервісного центру МВС.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У червні 2023 року МВС почало реформувати свою систему сервісних центрів, щоб знизити рівень корупції при отриманні посвідчень водія. Так, тепер теоретичні та практичні іспити кандидати у водії можуть складати не у всіх територіальних сервісних центрах, як раніше.

Нагадаємо, раніше у соціальній мережі показали новий ліфтбек "Славута" від ЗАЗ. Це рендерне зображення від незалежного автомобільного дизайнера.