Чому не потрібно купувати автомобіль за довіреністю

Багато українців досі купують автомобілі за нотаріальною довіреністю, хоча добре відомо, що в цьому випадку можуть бути серйозні неприємності. Прес-служба Головного сервісного центру МВС розповіла, чому краще не купувати автомобілі за довіреністю.

Чому не потрібно купувати автомобіль за довіреністю - today.ua

Днями до сервісного центру МВС у Миколаївській області звернувся громадянин для перереєстрації автомобіля Chevrolet Aveo, який він купив наприкінці 2021 року в Одесі за нотаріальною довіреністю. Під час перевірки по базам з'ясувалося, що цей Aveo знаходиться в розшуку, і тому його не можна перереєструвати.

Про цей факт негайно поінформували відповідні інстанції, щоб вони вжили заходів згідно з чинним українським законодавством. Тепер покупець Chevrolet Aveo замість того, щоб радіти своєму новому автомобілю, повинен довго спілкуватися з поліцією і, можливо, з судом.

Прес-служба Головного сервісного центру МВС наголосила, що в січні 2022 року було виявлено кілька автомобілів, які перебувають у розшуку, проданих за генеральною довіреністю. Тому краще не піддаватися на умовляння продавця, які б він переконливі аргументи не наводив, чому машина продається за довіреністю.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що митниця вилучила євробляху, розмитнену ще у 2019 році. Справа в тому, що митниця може перевіряти документи, на підставі яких було ввезено автомобіль або було здійснено його розмитнення, протягом 3 років.