Митниця вилучила євробляху, розмитнену ще у 2019 році

Митниця продовжує конфіскувати вже розмитнені автомобілі. Але цього разу забрали іномарку, розмитнену ще у 2019 році, повідомила у Facebook громадська організація "АвтоЄвроСила".

Митниця вилучила євробляху, розмитнену ще у 2019 році - today.ua

Якщо у 2021 році під час пільгового розмитнення автомобілів євробляхерам доводилося платити приблизно 30-35 тисяч гривень, то у 2019 році ця сума становила понад 3 500 доларів.

Справа в тому, що митниця може перевіряти документи, на підставі яких було ввезено автомобіль або було здійснено його розмитнення, протягом 3 років. Цей процес називається "Митний аудит".

У цьому разі митниця перевірила документи, на підставі яких автомобіль ввезли на митну територію України. Митникам видалася підозрілою довіреність, яку надали під час ввезення машини. Вони вважали її підробленою.

На підставі цього громадянина Молдови оштрафували у розмірі 100% вартості автомобіля та конфіскували цей транспортний засіб.

В "АвтоЄвроСілі" такі дії митниці вважають незаконними, тому що було допущено кілька процедурних помилок. Тож юристи вже шукають способи протидії.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Координаційно-моніторингова митниця забрала на штрафмайданчик автомобіль BMW 540d XDRIVE 2020 випуску через те, що його намагалися ввезти в Україну за заниженою вартістю.