Today.ua

Шахраї обдурили кілька десятків покупців автомобілів

На Полтавщині поліцейські затримали двох місцевих мешканок, які в Інтернеті обдурили кілька десятків людей на загальну суму понад 1 млн грн. Шахраї продавали неіснуючі автомобілі, повідомив Відділ комунікації поліції у Полтавській області.

За даними досудового слідства, цю злочинну схему організував 30-річний мешканець Кременчука. Він на популярному сайті розміщував оголошення про продаж автомобілів для потреб ЗСУ. Шахрай переконував покупців зробити передоплату. Після отримання грошей він переставав виходити на зв'язок і не виконував взяті на себе зобов'язання.

До злочинів шахрай залучив двох місцевих мешканок. Вони відкривали рахунки для одержання грошей від потерпілих. Вони ж знімали гроші з карткових рахунків. Гроші фігуранти розподіляли між собою та витрачали на свій розсуд. За попередніми даними, жертвами цих шахраїв стали кілька десятків людей. Загальна сума збитків оцінюється у понад 1 млн гривень.

За даними фактами слідчі поліції відкрили кримінальне провадження за ст. 190 Кримінального кодексу України (Шахрайство). Організатор цієї злочинної схеми встиг втекти, а двох його спільниць затримали. Жінкам вже повідомили про підозру у злочині за ч. 3 ст. 190 КК України. Покарання за цією статтею передбачає позбавлення волі на строк від 3 до 5 років. Організатору злочинної схеми, мабуть, висунуть звинувачення за четвертою частиною цієї статті КК України.

Під час обшуків у фігурантів правоохоронці вилучили комп'ютери, мобільні телефони, чорнові записи, автомобіль та інші докази їхньої злочинної діяльності.

Досудове слідство триває. Ведеться розшук організатора цієї злочинної схеми.

Це вже далеко не перший випадок, коли шахраї продають в Інтернеті неіснуючі автомобілі. Зазвичай в таких випадках розміщують оголошення про продаж автомобіля за ціною, нижчою від ринкової, залучаючи тим самим покупців. Шахраї висувають головну умову передоплату чи аванс, а після отримання грошей вони зникають і перестають виходити на зв'язок.

Тому при покупці автомобіля через Інтернет надто маленька ціна має насторожити. Гроші потрібно передавати лише при отриманні машини, а не заздалегідь. І постарайтеся переконатися у надійності продавця. Копія паспорта, показана у месенджері, не є підтвердженням надійності продавця.

Раніше стало відомо, що в Україні планують активно шукати власників покинутих на вулицях автомобілів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ