Чи можуть водія оштрафувати за вимкнене світло поза містом після 1 жовтня

Автор: Максимов Віталій

В Україні з 1 жовтня водії, згідно ПДР, поза межами населених пунктів повинні включати денні ходові вогні або ближнє світло фар. Поліція каже, що порушників штрафуватимуть. Однак, деякі юристи стверджують, що такий штраф незаконний. Сьогодні ми розповімо, чи можуть водія оштрафувати за вимкнене світло поза містом.

Чи можуть водія оштрафувати за вимкнене світло поза містом після 1 жовтня - today.ua

Пункт 9.8 ПДР України передбачає, що з 1 жовтня по 1 травня за містом у автомобілів повинні бути включені денні ходові вогні, а якщо їх немає, то ближнє світло фар.

Українське законодавство передбачає адміністративну відповідальність порушників за ч. 2 ст. 122 (... порушення правил використання зовнішніх освітлювальних приладів). Штраф невеликий - від 425 до 510 гривень.

Однак, юристи компанії "Дорожній адвокат" стверджують, що поліцейські не мають права штрафувати за таке правопорушення. Вони можуть тільки зупинити автомобіль і перевірити документи.

Популярні зараз

Держава призначила літнім українцям 900 гривень щомісячної доплати до пенсії

Лавров назвав місто, яке є пріоритетною ціллю для російських окупантів

Обурені діями уряду словаки зібрали гроші на снаряди для ЗСУ

В Україні з'явилось багато роботи для пенсіонерів: обіцяють зарплату у розмірі чотирьох пенсій

Чому? Юристи посилаються на те, що стаття 122 Кодексу про адміністративні правопорушення передбачає відповідальність за порушення правил використання зовнішніх освітлювальних приладів або попереджувальних сигналів при двох обставинах - при початку руху і при зміні напрямку руху.

Юристи вважають, що поліцейські мають право, згідно зі ст. 125 Кодексу про адміністративні правопорушення, тільки винести попередження за дане правопорушення. Але це думка юристів. Поліція за таке порушення штрафує...

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Ми в свою чергу рекомендуємо все-таки включати світло, адже так ви істотно зменшите ризик ДТП.

Раніше стало відомо, в якому випадку штраф за перевищення швидкості можна не платити.