В якому випадку штраф за перевищення швидкості можна не платити

Якщо радар TruCam без пломби, то штраф, накладений по ньому, є незаконним. До такого рішення у справі № 752/8928/20 прийшов Шостий апеляційний адміністративний суд.

В якому випадку штраф за перевищення швидкості можна не платити - today.ua

У травні 2020 року в Києві водія Audi A8 оштрафували за перевищення максимально дозволеної швидкості на 24 км/год. Перевищення швидкості патрульні поліцейські зафіксували за допомогою радара TruCam.

Автомобіліст зі штрафом не погодився і оскаржив його в суді. Місцевий суд в задоволенні його позову відмовив. Але це не зупинило водія. Справа в кінцевому підсумку потрапила в 6-й апеляційний адміністративний суд, який встав на сторону водія.

Суд взяв до уваги, що на фотографії радара TruCam, яку надав позивач, немає пломби і є ознаки фізичного втручання. Це означає, що радар був неперевіреним.

Крім того, в оскаржуваній постанові немає даних, яким саме пристроєм було зафіксовано порушення водієм Правил дорожнього руху. Це порушує Інструкцію з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення в сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі.

Беручи до уваги сукупність зазначених порушень, апеляційний суд скасував штраф.

Раніше суд скасував штраф, винесений на підставі даних TruCam, так як на фотографії не було видно, хто знаходиться за кермом автомобіля в момент порушення ПДР.