Today.ua

Підробляли водійські посвідчення: поліція ліквідувала злочинну організацію

В Україні правоохоронці викрили злочинну організацію у складі десяти осіб, які масово виготовляли та продавали фальшиві документи, у тому числі водійскі посвідчення. Про це повідомила пресслужба Офісу Генерального прокурора України.

За даними досудового слідства, фігуранти за місцем свого проживання, а також у орендованих квартирах створили підпільну друкарню. Вони обладнали "друкарню" спеціальною технікою та обладнанням (принтерами, програмним обладнанням, плівкою, пластиком та голографічними елементами).

Зловмисники шукали клієнтів у Телеграм-каналах, які самі й створили. Вони пропонували підроблені водійскі посвідчення, свідоцтва, довідки, паспорти та інші документи. Вартість одного фальшивого документа складала від 300 до 1500 доларів.

Отримавши передоплату на банківські картки, фігуранти поштою надсилали клієнтам фальшиві документи. Для того, щоб "замістити сліди", при надсиланні поштою фальшивих документів вони використовували вигадані анкетні дані та підроблені документи на себе.

Але конспірація не допомогла зловмисникам. Правоохоронці встановили їх та затримали. Було проведено обшуки за місцем проживання фігурантів, у їхніх автомобілях, а також у місцях виготовлення фальшивих документів. Учасники цієї злочинної групи діяли у Києві, Київській, Дніпропетровській, Харківській, Сумській та Рівненській областях.

За даними фактами слідчі поліції відкрили кримінальне провадження за ч. ч. 1, 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 199 Кримінального кодексу України (Створення, керівництво злочинною організацією та участь у ній, підробка та використання підроблених документів, а також виготовлення, зберігання чи збут підроблених державних цінних паперів чи голографічних захисних елементів).

Організатор цієї злочинної організації поки що перебуває на волі – він за кордоном. Решту 9 фігурантів затримали. Всім фігурантам вже повідомили про підозру у скоєнні злочинів.

Слід зазначити, що в Україні виявляють так багато підроблених водійских посвідченнь, що МВС вирішило запровадити для них і для свідоцтв про реєстрацію ТЗ додатковий захист, щоб було важче їх підробляти. Про це стало відомо наприкінці 2023 року. Не пізніше 1 серпня 2024 року територіальні сервісні центри МВС мають перейти на видачу документів для водіїв із посиленим захистом. Кабмін вже ухвалив відповідну постанову.

У захисного покриття бланків буде спеціальне маркування. У правому нижньому кутку свідоцтва про реєстрацію ТЗ буде нанесено QR-код із посиланням на сайт Головного сервісного центру МВС, щоб можна було перевірити відомості.

Раніше ми розповіли про те, що в Україні стане важче отримати посвідчення водія.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ