Водія не можна штрафувати, якщо під час руху авто перегоріла лампа підсвічування номерного знака

Автор: Максимов Віталій

В Україні якщо під час руху автомобіля перегоріла лампа підсвічування номерного знака, то це не є підставою для штрафу. Такого рішення у справі №592/17688/23 дійшов Другий апеляційний адміністративний суд.

Водія не можна штрафувати, якщо під час руху авто перегоріла лампа підсвічування номерного знака - today.ua

У листопаді 2023 року в Сумах патрульні поліцейські зупинили автомобіль, оскільки у нього не було підсвічено задній номерний знак. Щодо водія склали адміністративний протокол за ч.1 ст. 121-3 Кодексу України щодо адміністративних правопорушень. Штраф за цією статтею – 1190 грн.

Автомобіліст не погодився зі штрафом. Він подав позовну заяву до суду. У позовній заяві водій зазначив, що поліцейські не запропонували йому усунути несправність на місці зупинки або проїхати найкоротшим шляхом до місця стоянки чи на СТО, не дали час на усунення несправності на місці та проігнорували пояснення, що перед виїздом підсвічування номерного знака перебувало у справному стані.

Районний суд відмовив автомобілісту у задоволенні позовних вимог. Тож він подав апеляційну скаргу. Другий апеляційний адміністративний суд став на його бік. Рішення суду першої інстанції скасували, а також скасували постанову про притягнення до адміністративної відповідальності.

Популярні зараз

У Верховній Раді визнали, що в Україні закінчились гроші для зарплат військовим: який вихід бачить влада

З'явився коментар щодо ймовірної депортації українських чоловіків із Чехії

Десна принесе забруднену воду до Києва 10 вересня: як намагаються запобігти ситуації

На планеті стрімко підвищується рівень Світового океану: в ООН говорять про затоплення значної частини суші

Водія не можна штрафувати, якщо під час руху авто перегоріла лампа підсвічування номерного знака

Суд своє рішення мотивував кількома чинниками. Так, правоохоронці у суді не надали доказів провини автомобіліста, який перед виїздом перевірив та переконався у технічній справності машини (це правоохоронці не спростували). У відеозаписі з нагрудної камери патрульного поліцейського не видно обставини події правопорушення, скоєння якого інкримінувалося автомобілісту, зокрема спрямованих на умисне приховування номерного знака.

У наданої суду відеозаписі відображаються події, що відбувалися вже після зупинки автомобіля. Тобто не видно, що водій керував ТЗ, у якого в темну пору доби не горіло підсвічування номерного знака.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Таким чином, суд дійшов висновку, що поліція не змогла довести провину водія у скоєнні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 121-3 Кодексу України щодо адміністративних правопорушень. З Головного управління Національної поліції у Сумській області на користь водія стягнули 1342 грн як компенсацію за сплату судового збору за подання позовної заяви та апеляційної скарги.

Нагадаємо, раніше юристи розповіли, як в Україні патрульні поліцейські можуть провокувати тверезих водіїв.