Експерт пояснив, коли припиниться дефіцит палива в Україні

Дефіцит бензину та дизельного палива, що утворився в Україні наприкінці квітня, закінчиться не раніше ніж через 2-3 місяці. Такий прогноз зробив директор мережі АЗС Prime Дмитро Леушкін.

Експерт пояснив, коли припиниться дефіцит палива в Україні - today.ua

За його словами, українським операторам паливного ринку знадобиться приблизно 2-3 місяці, щоб налагодити регулярне постачання бензовозами палива із країн Західної Європи.

Леушкін підкреслив, що поки не налагодять регулярне постачання палива з Євросоюзу, українським водіям доведеться обмежувати свої поїздки, оскільки АЗС менше продаватимуть бензину. Він прогнозує, що у кращому разі українцям продаватимуть за добу по п'ять літрів палива.

Експерт пояснив, коли припиниться дефіцит палива в Україні Тим часом міністр економіки Юлія Свириденко стверджувала, що дефіцит палива в Україні припиниться вже цього тижня (2-8 травня). Щоправда, вона також повідомила, що через зміну маршруту доставки палива воно подорожчає.

Для ліквідації дефіциту палива Кабмін вже збільшив граничні рівні торгової надбавки до середньої роздрібної ціни бензинів і дизельного палива, що продаються на АЗС. Крім того, скасовано граничну торгову надбавку у розмірі 5% на так зване "брендове паливо".

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Кабмін України попросили зменшити вартість автогазу.