Договір “автоцивілки“ потрібно затверджувати електронним підписом, - Нацбанк

Автор: Максимов Віталій

В Україні договір обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності ("автоцивілка") потрібно буде підписувати електронним підписом. З такою ініціативою виступив Нацбанк.

Договір “автоцивілки“ потрібно затверджувати електронним підписом, - Нацбанк - today.ua

У повідомленні НБУ йдеться про те, що договір обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності в обов'язковому порядку має мати електронний підпис автовласника та електронний підпис страхової компанії або страхового посередника з 1 січня 2025 року.

Слід зазначити, що з 1 січня 2025 року багато що зміниться в Україні на ринку автострахування, оскільки набуде чинності новий закон про ОСЦПВ. Головне нововведення полягає у поступовому збільшенні страхових виплат до розмірів Євросоюзу.

Так, з 1 січня 2025 року за шкоду життю та здоров'ю на одного потерпілого виплачуватимуть 500 000 грн, та 5 млн грн на один страховий випадок. З 1 січня 2026 року (але не раніше ніж закінчиться війна) сума страхової виплати за шкоду життю та здоров'ю на одного потерпілого становитиме 1 млн грн та 20 млн грн на один страховий випадок.

Популярні зараз

З 1 жовтня в Україні збільшаться ціни на бензин та дизельне паливо

Кейт Міддлтон провела першу офіційну зустріч після завершення хіміотерапії

У Верховній Раді повідомили, коли Міноборони заборонить мобілізацію чоловіків до 25 років

Зарплата у Польщі: названо воєводства з найнижчими окладами по країні

У подальшому після вступу України до Євросоюзу за шкоду життю та здоров'ю на одного потерпілого виплачуватимуть спочатку 10 млн грн, а потім 20 та 32 млн грн. Сума виплати за один страховий випадок становитиме спочатку 50 млн грн, а потім 100 та 160 млн грн.

Важливо, що підвищені виплати діятимуть лише за договорами, укладеними з 1 січня 2025 року. За старими договорами виплати будуть за старим законодавством.

Договір “автоцивілки“ потрібно затверджувати електронним підписом, - Нацбанк

Реформа автострахування в Україні також передбачає вільне ціноутворення для договорів страхування (страхові компанії можуть самостійно встановлювати ціни та індивідуально для кожного клієнта), зміну умов для пільгових категорій (запроваджено знижку 50% на один поліс ОСЦПВ для всіх категорій пільговиків), скасування ліміту страхового відшкодування по Європротоколу.

Крім того, має бути прискорено видання страхового відшкодування. Цей процес має відбуватися значно швидше, ніж зараз.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Поліцейські отримали право перевіряти наявність "автоцивілки" не лише при складанні протоколів про порушення ПДР та при оформленні матеріалів ДТП, але також під час спостереження за дорожнім рухом, у тому числі шляхом автофіксації. Прикордонники тепер можуть перевіряти наявність ОСЦПВ у місцях здійснення прикордонного контролю незалежно від належності та місця реєстрації ТЗ.

Нагадаємо, раніше ми повідомили, що дизельне паливо в Україні подорожчає на 5,5 грн. за літр.