За найближчі чотири місяці, тобто з 1 вересня 2024 року до 1 січня 2025 року, дизельне паливо в Україні подорожчає як мінімум на 5,5 грн за літр. Про це власників дизельних автомобілів попередив експерт паливного ринку Дмитро Леушкін.
За його словами, у вересні 2024 року українські мережі АЗС збільшать вартість дизельного палива на 1,5 грн за літр через підвищення акцизів на пальне. Крім того, вартість ДП збільшиться на 1 грн за літр через запровадження щомісячного авансового внеску з АЗС, на 1,5 грн за літр – через набрання чинності закону про мінімальні необхідні запаси палива, і на 1,5 грн за літр – через новий етап підвищення акцизів на пальне, який заплановано на 1 січня 2025 року.
Внаслідок цього дизельне паливо на українських АЗС з 1 вересня 2024 року по 1 січня 2025 року подорожчає як мінімум на 5,5 грн за літр. Ми говоримо "як мінімум" тому, що на вартість дизеля, як втім на вартість бензину та автогазу, можуть вплинути й інші фактори, які Дмитро Леушкін у цьому прогнозі не враховував. Наприклад, вартість нафти на світових ринках, політична та військова ситуація на Близькому Сході (відносини Ізраїлю та Ірану, війна Ізраїлю у секторі Газа). Але про все по порядку.
Акцизи на пальне
Підвищення акцизів на паливо (буде п'ять етапів підвищення акцизів, до 1 січня 2028 року) передбачає законопроєкт №11256-2, який народні депутати ухвалили у другому читанні у липні 2024 року. Але президент Володимир Зеленський досі його ще не підписав.
Популярні зараз
Нацбанк України зробив заяву з приводу блокування карток за перевищення зарплатних лімітів
Українців закликали зробити запас води та їжі щонайменше на три дні
Українцям стали значно більше платити за роботу: середня зарплата вже вище 20 тисяч
Законопроєкт №11256-2 чекає на підпис президент вже тиждень. Це дало привід для деяких учасників паливного ринку сумніватися, що Зеленський взагалі його підпише.
У законопроєкті №11256-2 йдеться про те, що з 1 вересня 2024 року акциз на дизельне паливо має становити 177,60 євро, а з 1 січня 2025 року – 215,7 євро за 1000 літрів. Чи встигне Володимир Зеленський підписати цей закон до 1 вересня? Це покаже вже найближчий час.
Авансовий внесок із АЗС
Введення щомісячного авансового внеску з АЗС передбачає доопрацьований урядовий законопроєкт щодо наповнення державного бюджету України. Цей законопроєкт пропонує збільшити деякі вже існуючі податки та збори, а також запровадити кілька нових податків та зборів. Очікується, що податки збільшать із 1 жовтня 2024 року.
Мінімальні запаси палива
Закон про мінімальні запаси нафтопродуктів народні депутати Верховної Ради ухвалили у листопаді 2023 року. Він набуде чинності 24 грудня 2024 року. Так Кабмін відреагував на обстріли нафтобаз, які регулярно здійснюють російські окупанти.
Нагадаємо, раніше ми повідомили, що в Україні стане менше дешевого бензину та дизельного палива.