Стало відомо, чого чекати українським водіям від блокади польськими фермерами КПП на кордоні

Автор: Максимов Віталій

Блокування польськими фермерами польсько-українського кордону, яке розпочалося 9 лютого 2024 року, не призведе до дефіциту бензину, дизельного палива та автогазу в Україні. Такий прогноз зробив директор консалтингової компанії "А-95" Сергій Куюн.

Стало відомо, чого чекати українським водіям від блокади польськими фермерами КПП на кордоні - today.ua

Експерт наголосив, що блокування польськими фермерами кількох КПП на українському кордоні не призведе до зниження поставок до нашої країни палива, оскільки зараз основні потоки йдуть за іншими напрямками.

Несподіванкою було блокування КПП польськими перевізниками восени 2023 року на польсько-українському кордоні (вони вимагали скасувати пільги українським перевізникам). Тоді це призвело до різкого зниження ввезення в Україну зрідженого газу і, як наслідок, його подорожчання на українських АЗС.

Оператори паливного ринку змушені були шукати інші маршрути ввезення палива в Україну, щоб не залежати від польського маршруту. Збільшилися постачання залізницею та вантажівками з інших країн.

Популярні зараз

В Україні посилили умови для виходу на пенсію

Названо тариф на електроенергію з 1 березня: хто зможе платити по 1,05 грн за кіловат

У Нацполіції розповіли про мобілізацію поліцейських

Зарплати депутатів Верховної Ради України: скільки отримують народні обранці

З польськими перевізниками через деякий час вдалося домовитися. Вони припинили блокування КПП на українському кордоні. Але тепер страйк розпочали польські фермери, які не хочуть, щоб до Європи надходило зерно та інша сільськогосподарська продукція з України (так як вона дешевша за польську сільськогосподарську продукцію). Цей захід позиціонують як загальнонаціональну фермерську акацію протесту. Привід до страйку – рішення Єврокомісії продовжити безмитну торгівлю з Україною до 2025 року.

Через цю акцію на пропускних пунктах на польсько-українському кордоні утворилися великі черги з вантажівок, автобусів та легкових автомобілів.

Стало відомо, чого чекати українським водіям від блокади польськими фермерами КПП на кордоні

Польські фермери планують блокувати український кордон до першої половини березня цього року, тобто майже 30 днів. Якщо їхні вимоги не задовольнять, то страйк можуть продовжити.

Тим часом, в Україні зараз бензин А-95 у середньому коштує 50,84 грн/літр, дизельне паливо – 51,03 грн/літр, а автогаз – 26,78 грн/літр. Зниження цін на автогаз відбувається на тлі великої кількості пропозицій на оптовому ринку та низького попиту (це носить сезонний характер).

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Раніше аналітик Reuters Джон Кемп заявив, що у 2024 році у світі може значно збільшитись вартість дизельного палива. Причина – зниження світових запасів ДП, мазуту та газойлу. Через це вже розпочалося підвищення цін. Якщо запаси дизельного палива у світі продовжать знижуватися, це призведе до зростання цін. У тому числі й в Україні.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що в Україні покупці вживаних автомобілів зможуть 10 днів їздити на старих номерах.