За скручений пробіг автомобіля запропонували штрафувати на 34 000 грн

Автор: Максимов Віталій

В Україні за скручений пробіг автомобіля запропонували штрафувати на суму від 8500 до 34 000 грн. У Верховній Раді вже зареєстрували відповідний законопроект №10216.

За скручений пробіг автомобіля запропонували штрафувати на 34 000 грн - today.ua

У пояснювальній записці до цього проекту закону йдеться про те, що зараз при купівлі вживаних автомобілів покупці часто стають жертвами несумлінних продавців, які скручують пробіг, щоб завищити ціну. Це вже стало звичним явищем під час продажу вживаних автомобілів у нашій країні. При цьому більшість покупців не можуть вчасно визначити справжній пробіг машини, яку хочуть купити. В результаті вони переплачують і отримують автомобіль, який може мати більше технічних проблем, ніж очікувалося.

Тому законопроект №10216 передбачає запровадження адміністративної відповідальності за фальсифікацію пробігу вживаних автомобілів, що виявлено під час перереєстрації ТЗ. Штраф у цьому випадку має становити від 8500 до 17000 гривень, а за повторного правопорушення протягом одного року – від 17000 до 34000 гривень. Адміністративні протоколи за таке правопорушення мають складати поліцейські.

На жаль, у проекті закону №10216 чітко не сказано, кого мають штрафувати за скручений пробіг. Зважаючи на все, не безпосередньо ту людину, яка вносила зміни до одометра, а власника. Чому ми так думаємо? Тому що в документі йдеться про відповідальність за фальсифікацію пробігу вживаних автомобілів, що виявлено при перереєстрації транспортного засобу. Навряд чи в цьому випадку правоохоронці встановлюватимуть особу безпосереднього виконавця, якщо є власник.

Популярні зараз

Українцям пропонують новий тариф на газ по 4 гривні за кубометр: що потрібно знати про таку ціну

Українців переводитимуть із централізованої на індивідуальну систему теплопостачання

Грошова допомога від ЮНІСЕФ: українці можуть отримати по 6600 грн на дитину та 3600 грн на дорослого

В Україні продають зубну пасту, яка може зашкодити зубам: з'явився список небажаної продукції

За скручений пробіг автомобіля запропонували штрафувати на 34 000 грн

Законопроект №10216 зареєстрували у Верховній Раді 6 листопада 2023 року. Наразі він перебуває на розгляді у профільному парламентському Комітеті з питань правоохоронної діяльності. А перед цим, 23 жовтня 2023 року, у Верховній Раді зареєстрували законопроект №10173, який пропонує фіксувати пробіг автомобілів при кожній їхній перереєстрації. Тобто ці два проекти закону пов'язані між собою.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Боротьба зі скручуванням одометрів - це, звичайно, добре. Але поки що не зрозуміло, як це може бути на практиці. До того ж, в Україні планують запровадити купівлю-продаж автомобілів через мобільний додаток "Дія" (вже навіть почалося бета-тестування цієї послуги), а фіксація пробігу під час перереєстрації може унеможливити це.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що через збій у додатку "Дія" водія оштрафували на 425 гривень - не відобразився електронний техпаспорт.