Через “Дію“ хотіли продати викрадений автомобіль: чим це закінчилося

Автор: Максимов Віталій

Через мобільний додаток "Дія" намагалися продати викрадений автомобіль, але зробити це у зловмисників не вийшло. Про це розповів Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Через “Дію“ хотіли продати викрадений автомобіль: чим це закінчилося - today.ua

За його словами, продати викрадений автомобіль через "Дію" неможливо. Справа в тому, що Реєстр транспортних засобів відразу перевіряє машину за різними базами даних. Якщо автомобіль перебуває у розшуку, якщо його викрали, а також якщо він заарештований за рішенням суду, то система відмовить у продажу. Також не можна через "Дію" продати автомобіль особі, яка перебуває у розшуку.

У разі виявлення спроби продажу викраденого автомобіля через додаток "Дія", цим починають займатися відповідні правоохоронні органи.

Нагадаємо, можливість купівлі-продажу (перереєстрації) автомобілів у мобільному додатку "Дія" з'явилася у грудні 2023 року. У додатку "Дія" за перші два місяці функціонування цієї послуги перереєстрували 22 000 транспортних засобів. Продавець та покупець онлайн складають договір купівлі-продажу ТЗ. Після цього автомобіль автоматично перевіряють за базами даних та реєстрам. Якщо ТЗ "чисте", тобто якщо воно, наприклад, не значиться в розшуку, то надається дозвіл на його продаж. Продавець та покупець підписують електронний договір купівлі-продажу.

Популярні зараз

Багатьом українцям не зарахують до страхового стажу період роботи за останні 10 років

З'явився текст мирної угоди, яку Україна відмовилася підписувати навесні 2022 року

У Мережі з'явилась інформація про евакуацію влади з Харкова: коментар ОВА

Українські військові терміново забирають із передової усі танки Abrams: стала відома причина

Номерний знак та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу надсилають Укрпоштою. Тому керувати автомобілем можна тільки після їх отримання, але на це потрібен певний час. Але скоро, схоже, покупці автомобілів зможуть протягом перших 10 днів їздити на старих номерних знаках. У Верховній Раді восени 2023 року зареєстрували відповідний законопроект №10158, а Комітет Верховної Ради з питань цифрової трансформації вже рекомендував народним депутатам ухвалити його у першому читанні.

Через “Дію“ хотіли продати викрадений автомобіль: чим це закінчилося

Слід зазначити, що додаток "Дія" не відслідковує грошове питання при купівлі-продажу автомобілів і не несе відповідальності за порушення. Про передачу грошей домовляються між собою продавець та покупець. Вони несуть повну відповідальність.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У 2024 році в додатку "Дія" може з'явитися ще дуже важлива послуга для автомобілістів – можливість розмитнювати автомобілі на іноземній реєстрації. У парламенті готуються розглянути відповідний законопроект (це доопрацьований проект закону із узгодженою формулою вартості розмитнення євроблях).

Нагадаємо, раніше Другий апеляційний адміністративний суд пояснив, який штраф за перевищення швидкості не потрібно сплачувати.