Суд пояснив, який штраф за перевищення швидкості не потрібно сплачувати

Автор: Максимов Віталій

В Україні контроль швидкості автомобілів має відбуватися лише у місцях, які мають відповідний дорожній знак про відеофіксацію, інакше штраф незаконний. Такого висновку у справі №638/4844/22 дійшов Другий апеляційний адміністративний суд.

Суд пояснив, який штраф за перевищення швидкості не потрібно сплачувати - today.ua

У серпні 2022 року в одному із населених пунктів Закарпатської області поліцейські зупинили автомобіль Kia Forte, який рухався зі швидкістю 81 км/год, перевищивши тим самим дозволену швидкість руху на 31 км/год. Вимірювання швидкості автомобіля здійснювалося за допомогою радара TruCam. Щодо водія склали адміністративний протокол за ч. 1 ст. 122 КУпАП. Штраф становив 340 гривень.

Автомобіліст не погодився зі штрафом та оскаржив його в суді. Суд першої інстанції, розглянувши матеріали справи, скасував штраф. Але Управління патрульної поліції у Закарпатській області не погодилося з таким рішенням суду першої інстанції та подало апеляційну скаргу.

Зрештою, Другий апеляційний адміністративний суд у справі № 638/4844/22 не задовольнив апеляційну скаргу правоохоронців. Суд у своєму рішенні зазначив, що контроль швидкості автомобілів має відбуватися лише у місцях, які мають відповідний дорожній знак про відеофіксацію. Це дорожній знак 5.76. Така норма міститься у ч. 2 ст. 40 закону України "Про національну поліцію".

Популярні зараз

У Нафтогазі зробили заяву з приводу масштабної аварії на газопроводі: що буде з постачанням газу

Українці зможуть повернути частину грошей, витрачених на оплату комунальних послуг

Україна збила бомбардувальник Ту-22М3 за допомогою унікальної української розробки

Київстар, Vodafone та lifecell подбали про дешеві тарифи для своїх абонентів: який обсяг послуг можна за ними отримати

При цьому поліція має в суді довести, що на ділянці дороги, де велася фото чи відео фіксація порушення швидкості руху не в автоматичному режимі, було встановлено дорожній знак 5.76.

Суд пояснив, який штраф за перевищення швидкості не потрібно сплачувати

Таким чином, поліцейські, які вимірюють швидкість транспортного засобу за допомогою радарів TruCam, повинні бути біля дорожнього знака 5.76.

Потрібно відзначити, що поліцейські допускають багато помилок при використанні TruCam. Наприклад, іноді використовують радари, які своєчасно не сертифікували. TruCam потрібно сертифікувати кожні шість місяців. Крім того, цей пристрій не можна тримати в руках під час вимірювання швидкості автомобілів. Суди часто скасовують штрафи за перевищення дозволеної швидкості, зафіксовані радарами TruCAM, якщо їх правоохоронці тримали в руках, оскільки це суперечить ст. 40 Закону України "Про національну поліцію".

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Тим часом, в Україні у 2024 році патрульним поліцейським на законодавчому рівні можуть заборонити тримати в руках радари TruCAM. У Верховній Раді вже зареєстрували відповідний законопроект №10441.

Нагадаємо, раніше МВС спростувало міфи про радари TruCam.