Більшість українців підтримала запровадження штрафу за перевищення швидкості від 10 до 20 км/год

Автор: Максимов Віталій

Згідно з новим опитуванням Центру демократії та верховенства права, 56,6% українців підтримують ініціативу запровадження штрафу за перевищення швидкості від 10 до 20 км/год. Головною проблемою на українських дорогах українці вважають керування автомобілем у стані алкогольного сп'яніння.

Більшість українців підтримала запровадження штрафу за перевищення швидкості від 10 до 20 км/год - today.ua

В Україні на даний момент передбачена адміністративна відповідальність за перевищення дозволеної швидкості ТЗ від 20 км/год. За таке порушення штрафують на 340 грн. За перевищення швидкості до 19 км/год адміністративної відповідальності не передбачено. Але у Верховній Раді вже зареєстровано законопроєкт, який передбачає запровадження адміністративної відповідальності (штрафу) за перевищення швидкості від 10 до 20 км/год.

Автори цього законопроєкту виходили з того, що перевищення швидкості – головна причина ДТП на українських дорогах. У 2023 році в ДТП, які сталися через перевищення водіями дозволеної швидкості, загинули 1716 осіб, а ще 12 364 людини отримали травми різного ступеня тяжкості.

Центр демократії та верховенства права провів опитування українців з метою з'ясування їхньої думки про безпеку на дорогах України. В результаті виявилось, що 60,8% українців вважають дороги нашої країни небезпечними для водіїв, а 57,2% - небезпечними для пішоходів.

Популярні зараз

Українці зможуть повернути частину грошей, витрачених на оплату комунальних послуг

Україна збила бомбардувальник Ту-22М3 за допомогою унікальної української розробки

Київстар, Vodafone та lifecell подбали про дешеві тарифи для своїх абонентів: який обсяг послуг можна за ними отримати

Обурені діями уряду словаки зібрали гроші на снаряди для ЗСУ

Більшість українців підтримала запровадження штрафу за перевищення швидкості від 10 до 20 км/год

56,6% українців підтримують ініціативу запровадження штрафу за перевищення швидкості від 10 до 20 км/год, а 39% - не підтримують. Підтримка запровадження штрафу за перевищення швидкості від 10 до 20 км/год особливо велика у вікових категоріях 16-19 років та від 65 років.

39% респондентів заявили, що найголовнішою проблемою українських доріг є п'яні водії. 30% респондентів вважають, що головна проблема українських доріг – перевищення водіями дозволеної швидкості. Головними проблемами доріг України також називалися інші порушення правил дорожнього руху (15%), поганий технічний стан автомобілів (5%), невикористання ременів безпеки (2%).

Водночас, в Україні можуть запровадити автоматичну фіксацію перевищення швидкості руху автомобілів шляхом вимірювання середньої швидкості руху. У Верховній Раді у лютому 2024 року зареєстрували відповідний законопроєкт №11029. Наразі він перебуває на розгляді у профільному парламентському Комітеті з питань правоохоронної діяльності.

Більшість українців підтримала запровадження штрафу за перевищення швидкості від 10 до 20 км/год

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Пропонується, зокрема, визначати перевищення середньої швидкості руху шляхом поділу подоланої автомобілем відстані на час, витрачений цим транспортним засобом на проїзд певної ділянки дороги.

Нагадаємо, раніше ми розповіли про те, що в Україні після підвищення акцизів на паливо очікують бум ГБО та автогазу.