40% кандидатів у водії після самопідготовки успішно складають теоретичний іспит

Автор: Максимов Віталій

За перші 1,5 місяця 2024 року приблизно 40% кандидатів у водії, які самостійно готувалися до теоретичного іспиту, успішно його склали в сервісному центрі МВС. Про це повідомила пресслужба Головного сервісного центру МВС.

40% кандидатів у водії після самопідготовки успішно складають теоретичний іспит - today.ua

Зокрема, за перші 1,5 місяця 2024 року в Україні теоретичний іспит у сервісних центрах МВС на отримання водійського посвідчення складали понад 4000 осіб, які самостійно вивчали ПДР. З них понад 1500 осіб успішно його склали. Це приблизно 40%.

Таким чином, можна зробити попередній висновок, що кандидати у водії самостійно вчать ПДР приблизно на такому ж рівні, як і ті, хто це робить в автошколах. Так, у 2022 році 42% кандидатів у водії (а тоді ще не було можливості самостійно вчити ПДР) з першого разу успішно склали в сервісний центрах МВС теоретичний іспит.

Нагадаємо, наприкінці 2023 року в Україні дозволили самостійно готуватися до теоретичного іспиту на отримання водійського посвідчення, але за бажання це можна робити і в автошколах, як раніше. Загалом, кому як зручніше.

Популярні зараз

Україна збила бомбардувальник Ту-22М3 за допомогою унікальної української розробки

Обурені діями уряду словаки зібрали гроші на снаряди для ЗСУ

Київстар, Vodafone та lifecell подбали про дешеві тарифи для своїх абонентів: який обсяг послуг можна за ними отримати

Робота половини українських банків може зупинитися: у НБУ назвали причину

Перед іспитом кандидат у водії має обов'язково повідомити адміністратора сервісного центру МВС про те, що він самостійно вчив ПДР. Записатися на теоретичний іспит можна через термінал у сервісному центрі МВС (на 3 дні наперед) або онлайн (на 14 днів наперед).

40% кандидатів у водії після самопідготовки успішно складають теоретичний іспит

Під час іспиту кандидат у водії має протягом 20 хвилин відповісти на 20 запитань. Допускається 2 помилки. Якщо помилок більше, то іспит вважається проваленим. Наступна спроба призначається на 11-й день. Вартість теоретичного іспиту з 1 січня 2024 року - 250 гривень (раніше було 13 грн).

Як самостійно готуватися до теоретичного іспиту на отримання водійського посвідчення? Можна використовувати друковану або електронну літературу. Вивчати ПДР за темами навчальної програми. Вивчати за допомогою відео-уроків. На сайті Головного сервісного центру МВС є онлайн-тренажер ПДР, який показує питання теоретичного іспиту.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У 2023 році МВС посилило контроль за теоретичним і практичним іспитами на отримання водійського посвідчення. У класах для теоретичного іспиту тепер має бути по чотири відеокамери з аудіозаписом. Таке ж обладнання встановлено і на автомобілях для практичного іспиту.

Раніше стало відомо, що на українських дорогах з'являться нові дорожні знаки.