У листопаді 2021 року експерти Інституту споживчих експертиз провели експертизу бензину А-95 і дійшли висновку, що 25% цього палива, яке продають українські АЗС, є "бодягою". Нове дослідження лютого 2022 року показало, що "бодяги" побільшало – 33%.
Бензин А-95 для перевірки взяли у 16 популярних мережах АЗС у різних областях. Всі зразки пройшли перевірку за 4 параметрами: октанове число, вміст сірки та об'ємні частини ароматичних вуглеводнів та бензолу.
Зелена зона
Бензин А-95 відповідає всім нормативам у мережах WOG, ОККО, KLO, ZOG та PRIME. При цьому в мережі WOG великий запас міцності за октановим числом (95,7 одиниць). У PRIME – 95,5 одиниць. У всіх цих мережах бензин відповідає стандарту Євро-5. Вміст сірки, ароматичних вуглеводнів та бензолу – з запасом або просто відповідність нормам.
Синя зона
У мережах Avantage 7, SHELL, АВІАС, CHIPO, ULTRA та UPG бензин А-95 відповідає всім нормам, але без запасу. До цього палива претензій немає, воно загалом відмінної якості. Майже всі зразки віднесені в синю зону через показник вмісту сірки (9-10 мг/кг за норми трохи більше 10).
Популярні зараз
У 2025 році у всіх українських школярів буде безкоштовне харчування
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Червона зона
Бензин А-95 не відповідав ДСТУ у мережах АЗС БРСМ-нафта, Мотто, Brent Oil, КСЕМ та Дніпро-нафта. У БРСМ-Нафта, Мотто, Brent Oil та КСЕМ мало октану. У бензині Мотто більш ніж у 5 разів перевищено допустимий рівень сірки (54 мг/кг за норми не більше 10) та в 2 рази – у бензині Дніпро-Нафта.
У Моттo також у 4 рази перевищено допустимий рівень по бензолу, у 2 рази – у КСЕM та у 1,5 рази – у Brent Oil.
Також у бензині Мотто, Brent Oil, КСЕМ і Дніпро-Нафта спостерігається надмірно низький вміст ароматичних вуглеводнів.
Раніше директор мережі АЗС Prime Дмитро Леушкін не виключив, що в Україні у лютому 2022 року вартість бензину та дизельного палива може збільшитись до 40 гривень за літр, а автогазу – до 25 гривень за літр.