У Мережі показали унікальний седан ЗАЗ кінця 70-х

Водій-випробувач Іван Кошкін зберіг у своєму гаражі до наших днів унікальний автомобіль, який став передвісником "Таврії". Машина з дводверним кузовом, що була побудована на Запорізькому автозаводі (ЗАЗ) наприкінці 70-х років, дожила до наших днів у єдиному екземплярі.

У Мережі показали унікальний седан ЗАЗ кінця 70-х - today.ua

Седан мав той самий індекс, що й майбутня "Таврія" – ЗАЗ-1102. Усього було виготовлено три такі екземпляри, які були пофарбовані у різні кольори: охра, золотистий та білий.

Експериментальний ЗАЗ-1102 був відправлений із Технічного музею "Машина часу" у Дніпрі до майстерні для реставрації, де зараз і знаходиться. Автомобіль перефарбують та відремонтують. У Мережі показали унікальний седан ЗАЗ кінця 70-х Перший прототип передньопривідного автомобіля на ЗАЗ збудували ще 1970 року. Машину з тридверним кузовом типу хетчбек було створено під керівництвом головного конструктора В. П. Стешенка, дизайнерами І. Гальчинським та В. Кряжовим. Пізніше були випущені нові варіанти автомобіля, у тому числі з дводверним кузовом седан. У другій половині 70-х профільне міністерство загальмувало роботи з налагодження серійного виробництва запорізької моделі ЗАЗ-1102 для перспективної машини з Тольятті – ВАЗ-3Е1101 "Ладога".

Раніше повідомляли, що ЗАЗ готується до випуску нових моделей автомобілів на своїх потужностях.

ДЖЕРЕЛОautocentre.ua